Home 2016 August 1

Daily Archives: 1 August, 2016

​Haradinaj: Pisanjoset me mjekër kanë fillu me prekë në kufi të identitetit shqiptar.

I pari i AAK’së Ramush Haradinaj ka folur edhe për shkuarjen e shqiptarëve në Siri. Tha se nuk është kundër islamit, por se siç...

Duajeni atdhenë si shqiptarët Amerikën, dikur Perandorite otomane e sovjetike!

Nga Capajev Gjokutaj Me osmanët duket se s'ia kemi kaluar fort keq. 28 sadrezamë (kryeministra) dhe 36 vezirë (ministra) me origjinë shqiptare. Në vitet 1950 ishim...

Kush po i ngul thikën” pas shpine asamblesë të Akademisë të Shkencave!?

Nga akademik Artan FUGA 1. Përse refuzova të marr pjesë në grupin e reformës? Përpara disa ditësh nga institucioni shteteror që merret me kërkimin shkencor në...

Ilir Kulla thote se Ilir Meta do te jete Kryeminister ne 2017!

Ilir Kulla vjen ne vemendje te publikut kete radhe me 10 arsye pse, sipas tij, Ilir Meta do te jete Kryeminister ne 2017. 1.LSI eshte...

Asteroidi që po kërcënon te godase Tokën

Shkencëtarët e NASA-s janë vënë në punë për të përllogaritur mundësitë që një asteroid që orbiton pranë tokës çdo gjashtë vjet të mund ta...

Rama – Meta takohen ne Durres, koalicioni dhe Vettingu

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta, kanë zhvilluar një takim “kokë më kokë” në Durrës. Në një prononcim ekskluziv për Opinion.al, Ilir...

Megi Ajtyresa: Znj. Vllautin ju sulmojne sepse do ndryshoni batakun ku jemi!

Znj.Vlahutin, E dini pse jeni e "denuar" të sulmoheni? Sepse doni të ndryshoni batakun në të cilin ka rënë ky vend. Fakti që ju jeni në...

Franca i mbyllë rreth 20 xhami që nxisnin urrejtje.

Rreth 20 xhami dhe salla lutjesh të konsideruar si radikale janë mbyllur që prej dhjetorit në France dhe do të ketë edhe të tjera,...

Dorëheqja e Ilir Kernit — 4 gjëra që mund të kuptohen!

Nga Alba Mborja Emërimi, në tetor 2013, i Ilir Kernit në krye të Teatrit të Operës dhe Baletit ishte jo vetëm një nga emërimet e...

Romeo Gurakuqi i shkruan Rexhep Mejdanit. Lexojeni cfare i thote.

Se cfare mund te beje profesori i nderuar Rexhep Mejdani, ne nje dreke publicistike, nen kamerat dhe propagande, me atentatoret e Republikes, une nuk...