Home 2016 August 19

Daily Archives: 19 August, 2016

Lufta e popullit te Himares per pronat në drejtimin e duhur!

Nga Nikollaq Neranxi Zagarët në aksion, lufta e popullit te Himares në drejtimin e duhur! Të dashur miq! Ashtu sic mund të imagjinohej, serioziteti me të...

Hipokritet, dje kunder bashkimit kombetar! Sot thone kosovaret jane me te mire se shqiptaret!

Nga Ruben Avxhiu "It's not you, it's me" Ata qe deri dje kane qene kunder bashkimit kombetar se nuk i shihnin dot shqiptaret e Kosoves me...

Spahiu nga Peshkopia: AK+PD do zbojë krye-bashkiakun kurvar dhe kryeministrin

Aleanca Kuqezi ka ndezur motorët për zgjedhjet lokale në Bashkinë e Peshkopisë. Lajmi jepet nga vetë kreu i saj, Kreshnik Spahiu nëpërmjet një postimi...

MEDIA NË SHQIPËRI DHE NEVOJA PËR PUNONJËS SOCIALË!

Msc. Ervjola Osmanaj Në sistemet politike demokratike media përfaqëson një burim të pavarur të dijes, i cili jo vetëm i informon njerëzit rreth aktualitetit politik...

“Vettingu” do të kryhet nga ekspertët amerikanë dhe zyra juridike në Bruksel

Por, në të vërtetë asgjë nuk ka ndryshuar nga drafti i parë i reformës në drejtësi, në pikën për rolin e ndërkombëtarëve në procesin...

Duka: Ndjej keqardhje kur shoh disa zona qe nuk kanë ndryshuar që nga koha...

Kryetari i Partisë Agrare Ambietaliste, Agron Duka ishte pjesë e emisionit “Dirate në Turizëm” e gazetares dhe moderatores, Rudina Xhunga, emisioni i cili transmetohet...

Studimi shokues: Ja cfare u ndodh njerezve qe nuk pijne alkol.

Një studim tek personat që nuk konsumojnë alkool, ka arritur në përfundime befasuese. Sipas studimit, njerëzit që nuk konsumojnë alkool, kanë më shumë mundësi...

Reforma zgjedhore, sfida e sesionit të ri, ja çfarë rekomandojnë ndërkombëtarët

Pas miratimit me konsensus të plotë të reformës në drejtësi, reforma zgjedhore pritet të jetë sfida e sesionit të ri të Kuvendit. Komisioni i posaçëm...

T(H)IKA e Sulltanit qe po na pushton me Xhami!

Nga Arbana Xharra Janë shumë vjet investime, miliona e miliona që depërtuan pa vëmendjen tonë. Të preokupuar me ngjarje ditore, skandale politike… për dikë tjetër...

Kosova te pavaresohet nga Shqipëria

“Kosova është një kënaqësi që shijohet duke menduar se mund të mos e kesh. Dhe vërtet. Imagjinoni sikur të mos e kishim. Do ishim shumë më...