Home 2016 August 22

Daily Archives: 22 August, 2016

Berisha: Ju tregoj ministrin që la në një natë 80 mijë euro në kazino-në...

Ish- Kryeministri Sali Berisha ka bere nje postim ne rrjetin social lidhur me nje minister qe ka luajtur  ne kazino shuma te medha parash. Ja...

Te rinjte ne kerkim te Zotit

Nga Nikolin MIRIA Të rinjtë e sotëm jane akoma në kërkim të Zotit, sigurisht që nuk e kërkojne vetem në Kishe , apo gjate Meshes...

Shën Kozmai një misionar i ortodoksisë dhe një kundërshtar i Greqisë së Lashtë e...

Shën Kozmai: Cilido i krishterë, burrë apo grua, që më premton se brenda në shtëpi nuk do flasë shqip, le të ngrihet në këmbë...

Zbulohen listat sekrete e agjenteve te SHIK ne bote!

Një pakujdesi e Shërbimit Informativ Shtetëror ka zbuluar vendet ku vendi ynë ka “spiunë”. Normalisht, lista të tilla duhet të mbahen sekret, pasi “armiku” mund...

Kac Islami: Edi Rama ne dilemen mos humbjes dhe manipulimit te zgjedhjeve ne Diber

Nga Kastriot Islami Rama duket i vendosur në opsionin e fitimit të “certifikatës për cilësinë e zgjedhjeve” sepse kështu mund ti shesë ndërkombëtarëve jo vetëm...

​Zbulimi: Kisha e parë në botë u bë në Kosovë

Kosova mund të jetë djep i krishterimit në Ballkan nëse jo në Evropë dhe më gjerë. Një ekip i arkeologëve turq po pretendon se...

Vranë 1,700 veta, ushtaret e ISIS varen para familjarëve të viktimave

Dhjetëra fanatikë të ISIS të përfshirë në masakrën e 1,700 të rekrutuarve të ushtrisë irakiane janë varur në litar përpara syve të familjarëve të...

Teknologjia e parë që një vend i NATO-s si Greqia, ia bleu Rusisë

Ky mjet amfib ushtarak me jastëkë ajri është më i madhi i llojit të tij në botë, dhe arma e parë që një vend...

Gjeopolitika globale shkon drejt ndryshimit te kufijve!

Nga Alfred Cako 'Islamizimi' behet me lejen dhe nxitjen e Shba, pasi do te jete skenari 2 qe do beje harten e re ne Ballkanin...

Deputetja e re Çupi feministe?! Deputetët-meshkuj nivel i dobët

Flet për “Koha Jonë”, deputetja më e re e Parlamentit, Dhurata Çupi Intervistoi: Redjon Shtylla Dhurata Çupi do të jetë deputetja më e re e Kuvendit,...