Home 2016 September 2

Daily Archives: 2 September, 2016

Qytetari i ankohet, Rama e pyet për gruan: Bëji të fala, ajo duhet shpallur...

Dy ditë pas arrogancës që tregoi në Shkodër me kryebashkiaken Voltana Ademi, kryeministri është shfaqur sërish arrogant në qytetin e Patosit, por kësaj here...

Bashkëshortja e Nard Ndokës ka bërë komentin më interesant për pjesëmarrjen e tij në...

Nard Ndoka nuk ka vetëm sfidën e përballjes me vështirësitë e vallëzimit, në DWM, por edhe me komentuesit, kolegët, të njohurit, të cilët, jo...

Po sikur burri i urtë ta pyeste zotin Rama si i ka gratë dhe...

Nga Basir Collaku Kryeministri Edi Rama si mosnjohës i kufijve, aksioner i madh në arrogancë, e tepron dhunshëm, duke dashur të bëjë hajgare me hallet...

Sajmir Tahiri, ministër apo guidë turistike e kanabisit!?

Nga Armand Shkullaku Ekskursionet e organizuara të ministrit të Brendshëm, nëpër fusha e male me kanabis mbuluar, kanë shënuar kulmin e absurdit këtë të enjte,...

“Krushqit i kane ngrire” ne LSI…

Nga Artan Hoxha Nga fillimi i mandatit te mazhorances PS-LSI(Rama+Meta) ne shtatorin e vitit 2013 e deri sot, qeveria e majte ka bere 5 ndryshime...

Shperthen gazetari Tomorri: Kryeministri perdor batuta langosh rruge!

Nga Klodian Tomorri Po mire mire, pertej te gjithave. Si mund tja lejoje vetes nje kryeminister t'u flase ashtu qytetareve te tij? Ca kuptimi ka...

Gazetarja dibrane: Fushata gare e peshtire kush te genjeje me shume!

Nga Ida Nurce Serisht per Dibren. Per dibranet, te cilet jane ne periudhen me te veshtire te tyre. Dibra eshte nje vend aq i bukur, por...

Prishtina politike, kohë për reflektim

Nga Suzana Tahiri Përcaktimi i kufirit shtetëror mes Kosovës dhe Malit të Zi ka sjellë në shoqëri një krizë të madhe politike mes mazhorancës së...

Koco Danaj: Shqipërisë, bashkimi i trojeve nis pas vizitës së Merkelit në Tiranë

Shqipërisë, bashkimi i trojeve nis pas vizitës së Merkelit në Tiranë Ideatori i Platformës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj, gjatë një interviste për gazetën SOT,...

Prapaskenat e largimit te Haxhinastos

Mesa duket Edmond Haxhinasto është ministri i parë që do të nisë ndryshimet të cilat priten të pasohen nga të tjera. Kishte kohë që flitej...