Home KRYESORE Prapaskenat e largimit te Haxhinastos

Prapaskenat e largimit te Haxhinastos

Mesa duket Edmond Haxhinasto është ministri i parë që do të nisë ndryshimet të cilat priten të pasohen nga të tjera. Kishte kohë që flitej për largimin e Haxhinastos, për shkak të raporteve të tija të tendosura me liderin e LSI, Meta, raporton Dritare.net

Më në fund sot është marrë vendimi për dorëheqjen e tij dhe zëvendësimin nga një tjetër emër brenda LSI-së Sokol Dervishaj qe u perfol se do zevendesonte Mimi Kodhelin…

Largimi i Haxhinastos vjen kohë pas largimit të Nasip Naços, nga drejtësia. Naço dhe Haxhinasto kanë martuar bashkë fëmijët, por mesa duket klanet në LSI nuk pëlqehen.

Ne fakt, Naco nuk demostruar asnje pakenaqesi publikisht per largimin nga ministria. Thua dhe Haxhinasto do veproje njesoj!?