Home 2016 September 9

Daily Archives: 9 September, 2016

Dështon tentativa e Emiljano Shullazit për të lënë qelinë

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda rrëzoi kërkesën e radhës të Emiljano Shullazit, i cili që prej muajit prill këmbëngul që t’i ndryshohet...

Sherr me grushte dhe shkelma në Ministrinë e Jashtme të Kosovës

Gjatë ditës së sotme në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Mediat kosovare raportojnë se dy zyrtarë...

Ilir Meta 123 mijë dollarë për lobingun e vizitës në SHBA

Nga Besar Likmeta/BIRN Të dhënat e siguruara nga BIRN nga Departamenti i Drejtësisë në SHBA, tregojnë që vetëm gjatë 6 mujorit të parë të vitit...

E paprecedentë/ Ambasadorët e huaj presion qeverisë shqiptare për favorizime në tendera

Ambasadorët e vendeve të huaja në Shqipëri dhe atashetë e tyre po ushtrojnë presion ndaj qeverisë, ministrive dhe institucioneve shqiptare, për vendime e tendera...

TE FALA NGA GJIRI I VLORES

Nga Arben Abazaj Shqiperia nje euro e gjeja e gjalle jepet falas! Por sic po duket per me pak se nje euro eshte dhene...

A ka ne planet e tij Edi Rama zevendesimin e LSI me PDIU? Dibra...

Nga Artur Nura Qe marredheniet e Edi Rames me Ilir Meten jane tejet te tendosura kete nuk e kundershton askush me. Zyrtarisht koalicioni eshte ne...

Kush do ta bashkojë të majtën: Koço apo Edi? Dhe “Operacioni” për kapjen e...

Kokëdhima foli në Vlorë për bashkimin e të Majtës dhe e vendosi veten në qendër të këtij "Bashkimi" të një tipi të ri. Po ku...

A do t’i hapë Shqipëria negociatat me BE?

Nga Lavdrim Lita Dje në Bruksel u mbajt takimi i radhës i Këshillit të Stabilizim-Asocimit mes Shqipërisë dhe BE-së, ku u diskutua mbi arritjet dhe...

Kater probleme te medha te sistemit tone universitar

Nga Mirela Bogdani Skandali i fundit per dhenien e te drejtave te studimit nxorri dhe njehere ne pah kater probleme te medha te sistemit tone...

Babeli kulla që Tirana dhe Prishtina nuk po e ndërtojnë

Nga Azem Parllaku Ndërsa kur i referohemi mitit biblik të Kullës së Babelit, nga të gjitha interpretimet, ai që gjen te miti alegorinë e përpjekjeve...