Home 2016 September 10

Daily Archives: 10 September, 2016

Dasma e pazakontë e djalit të biznesmenit shqiptar (FOTO)

Dasma e djalit të tij u realizua ashtu siç mund ta imagjinonim të gjithë se do të dëshironte pronari i RTV “Ora News”, Ylli...

Rusia dhe SHBA tregojnë forcën e “muskujve” ushtarak njëra tjetrës

Rusia Rusia ka kryer një stërvitje masive në bazën e Opuk në Detin e Zi. 12 mijë e 500 trupa u angazhuan në këtë stërvitje....

Në Bullgari, fshati unik Arbanasi, aty ku shqipja rron prej 500 vjetësh

 Nga Anton PANCHEV Speciale/ Historia e diasporës shqiptare në Bullgari Shqiptarët dhe bullgarët kanë pasur lidhje të gjata dhe bashkëjetesë të mirë në Gadishullin e Ballkanit....

Lobimi legal i LSI, i ligjshëm dhe transparent. Po të tjerët?!

Nga Denion Mejdani Portalet po ziejnë e zhurmojnë se qenka zbuluar lobuesi dhe fatura e paguar për shërbime nga fondet e partisë Lëvizja Socialiste për...

Edi, nuk hyet në Europë me batutat e katundeve

Nga Lapsi.al Kryeministri Rama ka kapur sot pothuajse të gjitha titujt kryesorë të mediave online, kur pas një defekti të përkthimit në konferencën e shtypit...

KUR ARROGANCA E PARASE RREZIKON EDHE TE TE VRASE!

Nga Erjona Rusi Perballemi shpesh me arrogancen e pushtetit, por kurre s'me kishte ndodhur qe arroganca e parase qe ka blere dhe pushtetin te me...

“Ik zhdukuni nga këtu”, shqiptarja në Brooklin sulmon dy gra myslimane

Policia ka arrestuar në Brooklin të Amerikës një shtetase shqiptare, e cila sulmoi dy gra myslimane, duke u tërhequr shaminë me të cilën mbulonin...

Berisha tregon kush fshihet pas aksidentit të Faad Mitrit, që investoi në Gjirin e...

Sipas ish kryeministrit Sali Berisha ajo që ndodhi sot në Gjirin e Lalëzit nuk ishte një aksident i thjeshtë, por një tentativë vrasjeje. Në...

Ekzekutimi i ish-drejtorit të OSHEE-së u krye nga vrasës profesionistë

Burime nga Policia e Shtetit kanë bëre me dije se ekzekutimi i ish-drejtorit të OSHEE-së, që u vra mëngjesin e së premtes në qendër...

Dhunimit të biznesmenit libanez/ Investon miliona euro në Shqipëri, për t’a falenderuar i japim...

Policia ka bërë me dije se në kryqezimin e Laknasit me rrugën e Rinasit, u përplasen mjetet, tip “Volkswagen” dhe “Mitsubishi”. Pas kësaj përplasje ka...