Home 2016 September 21

Daily Archives: 21 September, 2016

Nesër plehrat në parlament, Meta takon Ramën në kryeministri

Kreu i LSI-së Ilir Meta ka takuar kryeministrin Edi Rama këtë mbrëmje në zyrën e tij në kryeministri. Takimi vjen një ditë para seancës parlamentare...

Problemi i mjekeve nuk është korrupsioni, por te mësuarit me vdekjen!

Nga Dom Gjergji Meta Problemi me i madh i mjekeve, qe ben te mos funksionoje sistemi nuk eshte korrupsioni i tyre (sigurisht nje gje e...

Tkurret Top Channel: Ikën dhe Fiori Dardha

Ish moderatorja e Fiks Fare duket se është një prej personave të larguar në operacionin “fshesa” që ka përfshirë Top Channel në këtë fillim...

Abuzimi i deputetit dhe imuniteti që “i zgjeroi gardhin”

Një qytetar nga Lushnja denoncon në emisionin investigativ “STOP”, abuzimin që ka bërë i zgjedhuri socialist i këtij qyteti, Bujar Çela. Duke shfrytëzuar imunitetin...

Në tetor shpallet partia e re e Ben Blushit. Pyetja është cilët deputet do...

Nga fundi i muajit tetor të këtij viti do të dalë në skenë një lëvizje e madhe politike e kryesuar nga deputeti Ben Blushi....

Shoqata e Bashkive kundërshton politikat dhe qëndrimet e qeverisë ndaj pushtetit vendorë

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë kundërshton në vazhdimësi politikat dhe qëndrimet e qeverisë qendrore ndaj pushtetit vendor në tërësi dhe bashkive të djathta në...

Si më shkarkuan pas 15 viteve në Top Channel!

Nga Mentor Kikia Nga sot, dt 21 Shtator, unë nuk jam në drejtimin e edicionit të lajmeve të orës 15.00, në Top Channel. Me pak...

Nikollaq Neranxi kunder qendrimit te fundit te Nikolin Jakes

Nga Nikollaq Neranxi Biznesi i ndershem distancohet nga Nikolin Jaka. Jo mbushjes se Shqiperise me plehra, hashash dhe bordello! Shoqata për Mbrojtjen e Tregtarëve dhe Tregut...

Kanabis, plerat… A po qeverisemi nga Mafia!?

Nga Arian Galdini Në një nga episodet më interesante të serialit Sopranot, është një monet kur dy mafiozë rruge Burt dhe Patsy, shkojnë të gjobisin...