Home 2016 October 1

Daily Archives: 1 October, 2016

ALBANIA: Il governo importerà rifiuti dall’UE. La società civile scende in piazza

Da Lavderim Lita/EastJournal TIRANA – Negli stessi giorni in cui il Marocco ha fatto marcia indietro sull’importazione dei rifiuti dall’Italia, in Albania la Commissione parlamentare...

Ju përgjohet telefoni? Ja si ta kuptoni!

Telefonat janë përgjuar në çdo kohë dhe ende vazhdojnë të përgjohen, por a mund ta kuptojmë ne që po na përgjojnë? Po, tani është e...

Bullgaria ndalon burkan, gjoba deri ne 860 dollarë për gratë që mbulohen

Parlamenti bullgar votoi për ndalimin e burkas në vendet publike, lëvizje kjo që sipas mbështetësve do të shtojë sigurinë në vazhdën e sulmeve islamike...

Kodi i Etikës në PS, Ilir Beqja do te zgjedhe ministrinë apo partinë?!

Duket se aprovimii Kodit te Etikes ne PS, pervec kontrollit mbi anetaresine mund te kete edhe qellime te tjera qe garantojne Edi Ramen ne...

Absurdi / Kodit te Etikës “shkelur” nga martesa e Olta Xhaçkës dhe Artan Gaçit

Për Kodin e Etikës që u miratua sot në Asamblenë e PS, martesa mes dy deputetëve socialistë konsiderohet konflikt interesi. Eshtë e njohur publikisht...

Deputeti i PS drejtori i spitalit të Kavajës: I korruptuar, ordiner e pijanec!

Deputeti i PS-së, Parid Cara ka deklaruar se drejtori i Spitalit të Kavajës është një njeri i korruptuar, ordiner dhe pijanec. Historia ka nisur me...

Una madre che sta combattendo contro il cancro con la convinzione assoluta che vincerà!

La foto di questo articolo viene titolato "IO E FABIO" ed e' una foto di una madre che sta combattendo contro il cancro con la...

Cili ministër ngacmon vajzën e një klubi nate në Tiranë?(VIDEO)

Anna Geti menaxherja e një klubi nate në Tiranë deklaron se një ministër i kabinetit “Rama” flirton me të. Ka qënë kjo deklarata e fortë...

Rama në Facebook për protestën, komentuesit: Mashtrues e dallaveraxhi!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook për protestën e sotme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave. “Çdo qytetari mes protestuesve sot qe mendon...

Mbetjet, Apeli i nje kirurge per kryeministrin Edi Rama

Nga Lida Shosha I nderuar Z Rama, une e dua Shqiperine ,sdi me shume apo me pak se ju, se nuk ka njesi matese kjo...