Home 2016 October 4

Daily Archives: 4 October, 2016

Vettingu/ PD dërgon në Kushtetuese ligjin që u miratua pa konsensus

Partia Demokratike do të dërgojë ditën e nesërme në Gjykatën Kushtetuese ligjin për Vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve që u miratua pa konsensusin mes...

Video/Aktori Arben Derhemi: Jam penduar që kam votuar Edi Ramën

Aktori Arben Derhemi duket se eshte i zhgenjyer me kryeministrin Edi Rama.  Në fakt, ne emisionin e Ismet Drishtit, “Shkruaje në Akull” në “Zjarr...

Kryeprokurori Llalla i shmanget sërish pyetjeve të gazetarëve

Është hera e dytë që kryeprokurori Adriatik Llalla i shmanget reagimit publik lidhur me lajmin e kërcënimit të tij dhe familjes. Z. Lllala i pranishëm...

Masakra në Dajç pamje te tmershme në tryezën e pokerit me viktimat e tij...

Publikohen pamjet e momentit pak para se të ndodhte masakra në Dajç të Shkodrës, ku u ekzekutuam me kallashnikov 2 persona dhe u plagosën...

VIDEO/ Operacion antidrogë, të shtënat e policisë si në filma, por ne Tiranë

Polica luan "filmash" ne Tirane. Një sasi prej 700 gramë kokaine është kapur në Tiranë ndërsa në pranga kanë rënë 3 persona. Duket se...

Vrasje/ 66-vjeçari goditet me thikë nga bashkëfshatari i tij në Poliçan

Rreth orës 19:30, në lagjen Kalluç të Poliçanit Nexhip Pano, 32 vjeç ka goditur me thikë Behar Bregun, 66 vjeç. Për pasojë ky i...

Si i gënjyen Rama dhe Meta shishtavecarët!?

Nga Azem Parllaku Kjo zonë ka bërë emër për harmoni, bashkëjetesë, e tolerancë si rrallë kundtjetër, ndërkohë komuniteti këtu është punëdashës i lidhur fort me...

Pushteti disiplinor dhe Identiteti – (pjesa e tretë – Biopushteti)

Nga Mr.Sc Blerta Haxhiaj Në shek. XIX do të zhvillohen luftërat më të tmerrshme dhe masakruese që janë parë ndonjëherë. Ky pushtet ushtrohet si kontroll...

Edi Rama i sheh si Opozitën ashtu edhe Median si ziliqare.

Nga Mimoza Kociu Nëse ka një karakteristikë që i duhet njohur qeverisë së tre viteve të fundit, janë taktikat e larmishme e madje të pabesueshme...