Home 2016 October 11

Daily Archives: 11 October, 2016

Letra tronditëse e komedianit amerikan George Carlin drejtuar bashkëshortes së vdekur!

Nga Albert Vataj Ndoshta ka disa gjëra që kemi nevoj t'ia themi vetes duke ju drejtuar dikujt, i cili/e cila edhe pse nuk është më,...

Don Ernest Simoni, il neo-cardinale che ha commosso Francesco

Da Andrea Tornielli, Città del Vaticano Tra i nomi dei nuovi cardinali annunciati da Papa Francesco all’Angelus di domenica 9 ottobre ce n’è uno che...

Bosi grek i kokainës vdes në aksident, shqiptarë ne banden e tij

Bosi i një organizate që merrej me trafikun e kokainës dhe kanabisit në Larisa është aksidentuar gjatë mëngjesit të djeshëm (10 tetor) duke gjetur...

Qarkullonte me Kallashnikov në makinë, kapet në flagrancë nga policia

Sekuestrohet një armë zjarri Kallashnikov dhe një krehër me 29 fishek. Njësia Operacionale e Kontrollit të Territorit  në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër bazuar...

Vuçiç: Serbia e pafuqishme për Trepçën, jemi të vegjël! Dikush po e ndihmon Kosovën!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka folur edhe për Trepçën, duke u shprehur se në këtë rast bëhet fjalë për standard të dyfishtë. Sipas tij,...

Moti, çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditët e ardhshme

Duket se situata e reshjeve duket se do të vijojë në të gjithë vendin edhe në ditët në vijim. Të paktën, sipas parashikimeve të...

Mjeku i njohur: TRISHTIMI im REVOLTUES dhe i PËRDITSHËM…

Nga Tritan Kalo Më ndodh të udhëtoj së paku dy herë në ditë për në spital me autobuzin e linjës urbane të Unazës. Nga ajo çka...

18 shoqata biznesi, kërkesë Presidentit: Mos e dekreto ligjin për Dhomat e Tregtisë

Koha kur anëtarësimet në shoqata e organizata bëheshin të detyrueshme, me direktivë nga udhëheqja, i takon një tjetër faqe të historisë së Shqipërisë, faqe...

Shpërthen Mimoza Kociu: Zoti mos ju faltë, se e dini se c’bëni!

Nga Mimoza Kociu Po si mund t’ua bësh edhe këtë pacientëve të Onkologjikut! Zoti mos ju faltë, se e dini se c’bëni! Pak muaj pasi nisi...

Video Lajm: “A duhet të ndryshojë kodi zgjedhor?”

Ne biseden ne studio te ORA NEWS date 10 Tetor 2016, ku te ftuar nga moderatori Nertil Agalliu ishin Eduart Abazi, kryetar i Aleanca...