Home 2016 October 12

Daily Archives: 12 October, 2016

Tension në Evropë, pas raketave bërthamore ruse në enklavën e Kaliningradit

Analistët thonë se dislokimi i raketave me aftësi bërthamore në enklavën e Kaliningradit në Detin Balltik, është një “kambanë alarmi” për rreziqet me të...

Ja si e gjeti të braktisur në rrugë, foshnjën 1 muajshe!

Një foshnje 1-muajshe e seksit femër u gjet dje pasdite e braktisur në kryeqytet. Foshnja u gjet nga Fatbardha Zerani, pranë pallatit me nr...

Ilir Meta i përgjigjet kritikëve nga Greqia per Çështjen came

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta deklaroi në një intervistë për Ora News se çështja çame nuk zgjidhet me protagonizëm spekulativ, por me krijimin e...

Boldrini domani e venerdì in visita ufficiale in Albania

La presidente della Camera Laura Boldrini sarà domani e dopodomani a Tirana in Albania per una visita istituzionale che mira a consolidare la collaborazione...

CRISI DI IMPRESA E MEZZI DI CONTRASTO ALLA CRIMINALITÀ ECONOMICA

ALLA UNIVERSITÀ CATTOLICA “NOSTRA SIGNORA DEL BUON CONSIGLIO” nella Facoltà di Scienze Economiche, Politiche e Sociali il 14 ottobre ore 10.00 viene organizzato un CONVEGNO a tema: CRISI...

Replika Kujtim GJUZI – Taulant BALLA per zgjedhje te lira

TAKIM I KUALICIONIT TE VEZHGUESVE VENDORE DHE SUBJEKTET POLITIKE QE KERKOJNE ZGJEDHJE TE LIRA. Ne Tryezen me Institutin Demokratik Amerikan, OSBE, BE Ambasadori I ZVICRES...

Përse po çregjistrohen bizneset?

Nga Kasem Seferi – ekonomist Në një nga shkrimet e Revistës Monitor të ditëve të fundit, jepej një pasqyrë e qartë e arsyeve përse bizneset...

Aleksi: “Donkishoti” tepër i rrezikshëm dhe tragjik kur i teket të merret me politike

Nga Emiljano Aleksi  Si personazh, “Donkishoti”, është interesant për letërsinë, por tepër i rrezikshëm dhe tragjik kur i teket të merret me politike, aq më...

360grade/Prokuroria “llogari” Pameca-s: Raporti kapërcen objektin e misionit, dëmton hetimet e prokurorisë

Burime të 360gradë.al bëjnë të dije se Drejtuesi i Prokurorise për Krime të Renda, Bledar Hajdamata ka thirrur përfaqësuesit e PAMECA-s në një takim...

Raporti i “Frontex”/ Ja si u pasurua mafia shqiptare

Një raport i “Frontex”, thotë se mafia shqiptare është dominuese në trafikimin e refugjatëve. Raporti thekson se, duke shfrytëzuar mungesën e masave nga ana...