Home 2016 October 15

Daily Archives: 15 October, 2016

Ndjenja e turpit – që mund të evitohet…

Nga Jonida Salku Seneka citonte: “Turpi është i shpirtërave fisnikë”. Kjo është e vërtetë. Fakti i evitimit të ekspozimit, të thënit të opinionit tënd, të...

Rrëfimi i Edi Ramës: Momenti më delikat, kur mora vesh se djali ishte me...

Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer një nga momentet më të vështira të jetës së tij.  I ftuar në Kongresin Ndërkombëtar të Onkologjisë që po...

EDI RAMA, GABOI POLITIKISHT DHE KOMBËTARISHT!

Nga Fadil Maloku 1.Edi Rama, nuk mund të ndërmjetesoj sinqerisht (edhe për arsye të thjesht; vogëlsisë specifike per kete rol!) midis Kosoves dhe Serbisë,ngase, ai...

Shkreli: Çështja Çame gjen zgjidhje thuajse të natyrshme në kuadër të BE-së

Greku i thjeshtë ka ndopak vrarje ndërgjegje për si qarqe të caktuara i kanë trajtuar çamët gjatë gjithë shek XX” Studiuesi Artan Shkreli, ka publikuar...

Prishtina zyrtare frikësohet nga autoriteti i Ramës, kot i “bjen”, Shqipërisë

InfoPress / Baton Haxhiu Dy vjet më herët, Edi Rama u heroizua. Pakkush kishte besuar që fjalët e tij për Kosovën në mes të Beogradit...

Presidenti Nishani atakon mision PAMECA

Presidenti Bujar Nishani deklaroi sot se PAMECA ka tejkaluar mandatin e saj kur ka kritikuar prokurorinë. Presidenti la të kuptohej se momenti ku PAMECA...

Vajzat presin flokët për të sëmurët me kancer

Të dhurosh flokë, të falësh mirësi nga vetja jote, trupi dhe shpirti yt. E ku ka mesazh më të bukur dhe human për vajzat...

Mimoza Hafizi: Qytetaret po e mirepresin partine tone te re

Nga Mimoza Hafizi Kam kaluar dy ditë inkurajuese mes qytetarësh vlonjatë e gjirokastritë, të cilët kërkojnë, mbështesin e frymëzojnë forcën tonë të re politike. Kam takuar...

Ja skema si i merrte paratë e “gjobave” Emiliano Shullazi

Të paktën një biznesmen, Ylvi Beqja, i cili tashmë ka kaluar në programin e mbrojtjes së dëshmitarëve, i ka detyruar "gjobëvënësit" e tij të...

TAKIMI I SHQIPËRI-SERBI NË NISH: SI U SHMANG KURTHI PËR KOSOVËN

Nga "KOSOVA SOT" Gjatë muajit gusht ishte provuar që edhe Oda Ekonomike e Kosovës të bindej që të merrte pjesë në takimin që u zhvillua...