Home 2016 October 16

Daily Archives: 16 October, 2016

Turqia rrëzoi paktin Detar me Greqinë? Myslim Pashaj përgenjeshtron Berishës!

Pas deklarates se ish-kryeministrit Berisha se nje vend fqinj ndikoi qe Gjykata Kushtetuese te rrezonte paktin Detar mes Shqiperise dhe Greqise, duke nenkuptuar Turqine,...

CIA parashikon: Së shpejti ndryshohen kufijtë e Maqedonisë dhe Kosovës!?

Citohet Ish zëvendës shefi i CIA-s, Stiven Majer, qe.në një intervistë për gazetën serbe “Veçernje Novosti” ka deklaruar se së shpejti pritet të ndryshojnë...

Kërcënimi” i Kotzias, Braçe: Nuk di nëse Qeveria e vendit tim e lexon këtë...

Duket se pas “paralajmërimit” të kreut të diplomacisë greke në drejtim të Shqipërisë duke përmendur supermacinë e vendit fqinj, ne mungese te reagimit te...

Cilët janë tre biznesmenët e gjobitur që nuk dëshmojnë kundër Shullazit?!

Emiljano Shullazi u arrestua disa muaj më parë në Tiranë pas një kallëzimi të bërë nga pronari i një parkingu privat në zonën e...

Armina Mevlani: Ja e vërteta pas “luksit të shfrenuar”

Ndonëse në çdo dalje publike a intervistë nëpër studio televizive, ajo kujdeset të sqarojë me detaje punën dhe përfitimet që vijnë bashkë me të...

16 Gushtit 1797 : Shqiptarët, komb trim sipas Napoleon Bonapartit

Nga Aurenc Bebja, Francë – 16 Tetor 2016 Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të...

Ditë zgjedhjesh në Mal të Zi, Tirana dhe Prishtina do duhej ndërruar diskursin politik

Nga Refik HASANI Shqiptarët në Mal të zi, në Krahinën Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë dhe Shqiptarët në Maqedoni ende nuk kan arritur të mendojn...

TE FALA NGA VLORA PER SHETITOREN DHE PARKINGJET!

Nga Arben Abazaj Dy histori deshtimi te cilave na duhet t'u paguajme kosto te larte dhe pa nje drite ne fund qe te na thote...

Greqia paralajmëron Shqipërinë, Kotzias: Bisedime para hapjes së negociatave!

Diplomacia greke ka paralajmëruar Shqipërinë të tregohet më e kujdesshme lidhur me çështjen çame, pasi sipas ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, Greqia është shumë...

Bollino me rruge ligjore heq nje shkrim fyes te faqes “Lolita”

Carlo Bollino eshte nga themeluesit e gazetarise profesionale dhe te lire ne Shqiperi qe me themelimin e gazetes Shqiptarja qe filloi si zgjatim shqiptar...