Home 2016 October 18

Daily Archives: 18 October, 2016

Kosova nuk ka nevojë për “nënë e babë”!

Nga Prof. Asc. Dr. Enver Bytyçi Një nga krerët e Lëvizjes “Vetëvendosja” të Kosovës, i dërguari dhe përfaqësuesi i kryeministrit të Shqipërisë dhe kryetarit...

Edi Rama i kërkon Ilir Metës ta largojë ministrin Manjani për deklaratat e tij

Nga Koha Jone Ylli Manjani nuk ndalon. Ai si përherë, origjinal në deklarata e qëndrime, krejt ndryshe nga pjesa tjetër e qeverisë flet hapur. Ministri...

Debati “Lolita”/ Elton Deda: Si i njoh Erjon Veliajn dhe Ajola Xoxën

Frikës që ka pushtuar ndjekësit dhe administratorët e një prej faqeve më popullore shqiptare, duket se nuk i ka shpëtuar as kantautori Elton Deda....

Deklarata e Hafizit për post ministror, Rama: Lërë Mimozën të hajë përshesh

Kryeministri Edi Rama në studion e emisionit “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, duke iu pergjigjur deklarates se Mimoza Hafizit se Rama i...

Basha: Droga e kapur në Fushë Krujë është e Artur Bushit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar menjëherë sapo u njoftua kapja e 1.2 ton kanabis në nja magazinë në Derven të Fushë...

Debat për Kosovën në Komisionin e Jashtëm, për Greqinë mbyllen dyert!

Diskutimet për Kosovën dhe Greqinë e kanë kthyer mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme në një debat mes ish-ministrash të Jashtëm.  Për Partinë...

Sherri Kosovë- Shqipëri, pasojë edhe e delirit totalitar të Edi Ramës

Nga Fatos Lubonja Vizita e Ramës në Serbi ka ngritur një sherr midis Kosovës dhe Shqipërisë, të paprovuar deri më sot në historinë dypalëshe. Reagimi...

Edi Rama per Ben Blushin: Mund te beje beje vetem romane jo parti!

Kryeministri Edi Rama ka thyer sot heshtjen ndaj Ben Blushin, deputetin qe u largua nga Partia Socialiste se fundmi. Ne intervisten e emisionit Studio...

Rama kundër Enver Hoxhajt per rolin e Shqiperise ndaj Serbise: Deklarata të pathelluara

Kryeministri Edi Rama në një intervistë sot në emisionin “Studio e Hapur” ka folur edhe mbi deklaratat e Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver...

Deklaratat për luftë të Kotzias, Rama: Më ndjellin buzagaz, mos u shqetësoni…

Kryeministri Edi Rama në një intervistë sot në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit ka folur mbi deklaratën e Ministrit të Jashtëm të...