Home 2016 October 19

Daily Archives: 19 October, 2016

Endira Bushati: Ç’ditë e mërzitshme në Shqipëri!

Sapo i hodha një sy lajmeve të ditës...: 1. Mimi i qenka përgjigjur Manjanit, duke thënë që ushtria jonë merret me çështje serioze. Pse nuk ju...

Marina britanike “fut në shënjestër” luftanijen ruse!

FOTO L Marina Mbretërore Britanike po vëzhgon me vëmendje luftanijen dhe avion-mbajtësin rus që po kalon në ujërat britanike për të shkuar drejt Sirisë. Në shenjë...

360grade: Ligji i Plehrave, molla e re e sherrit PS-LSI dhe tërheqja e pritshme...

Tanimë ligji i plehrave, është rikthyer në Komisionin parlamentar përkatës. Presioni popullor, që u rrëfye trasversal, përtej të majtës dhe të djathtës, por edhe...

Shqiptari akuzohej për 2 vrasje, gjykata holandeze e liron

Gjykata Holandeze ka hedhur poshtë akuzën për vrasje të dyfishtë ndaj shtetasit shqiptar të identifikuar si Herald R. Ky vendim ndaj 27-vjeçarit është marrë...

Ku kanë shkuar për muaj mjalti çifti Zogu?

Kanë kaluar vetëm pak ditë nga eventi mediatik i dasmës së trashëgimtarit të familjes mbretërore dhe menjëherë, Leka II dhe aktorja Elia janë nisur...

Arbana dhe Ermali “kacafyten” për të shtunën

Rikthimi i Arbana Osmanit në ekran nuk e ka lënë duar kryq Ermal Mamaqin i cili edhe ne jete eshte shume ekspresiv. Ndonëse show...

Shumica e femrave tradhtojnë në vendin e punës (lista e profesioneve)

Një studim me 5658 femra ka treguar se kush janë tradhtaret më të mëdha. Përdoruesit e një faqe për takime, ku preferohet edhe nga...

Shfaqet Matilda Makoçi, aktorja i rikthehet jetës publike

Kanë kaluar shumë vite prej kohës që u përfshi në një projekt kinematografik. Por tashmë, aktorja e njohur e viteve ’80-’90, duket se do...

Çfarë thoshte disa muaj më parë Adi Krasta për Top Channel?

Adi Krasta ka rreth një vit që nuk shfaqet në televizion, por janë ende të freskëta monologët që dikur moderatori lëshonte kundër Top Channel. Ne...

RINUSHI YNË!

Nga Kliton Nesturi Shtatshkurtër dhe energjik, symprehtë dhe buzagaz, Rinush Idrizi u shfaq në auditorin e mbushur me student, në tetor 1993. “Mirëdita! Së bashku...