Home 2016 October 20

Daily Archives: 20 October, 2016

Le navi di Putin circondano l’Europa. Tensione in mare, minacce di guerra

Da Libero Quotidiano.it La flotta portaerei russa si è trasferita nel Mare del Nord. Otto navi, riferisce il ministero della difesa britannico al DailyMail, guidate...

Qetësohuni njerëz, Rama shkon në Beograd vetëm për Edi Ramën

Nga Armand Shkullaku Tendenca për të devijuar një nevojë politike të Edi Ramës, (të ndërthurrur me trillet e një stari), në një debat identitar shqiptar-...

Reagon Luciano Boci per foton me kryeministrin Rama

Nga Luciano Boci Po shoh shumë tollovi në rrjete, në lidhje me foton time, të Asllanit e Bedriut në kafen e Parlamentit, me K/ministrin!!!! Shumë komente!? Nuk...

A jemi europianë?

Nga Lis Bukuroca Enver Hoxhaj tha se kemi rrënjë europiane.Nuk nuk është mendim që duhet thënë, edhe atë për shumë arsye. E para asnjë shteti...

Fuqia e bimëve dhe e parqeve dhe nevoja urgjente për arkitektët e peizazhit

Nga Zydi Teqja Pedagog i Arkitekturës së peizazhit në Departamentin e Hortikulturës dhe Arkitekturës së Peizazhit; Universiteti Bujqësor i Tiranës Ditën e sulmit mbi kullat binjake...

Hafizi – Ramës: Përsheshi im është dija, përsheshi juaj është kanabisi

Deputetja Mimoza Hafizi iu përgjigj kryeministrit Rama nga foltorja e parlamentit sic kish premtuar. “Përsheshi im është dija, i juaji është kanabisi”, tha Hafizi. Më tej...

NË KAFE ME RAMËN

Nga Aulon Kalaja Një foto që ka qarkulluar nëpër portale, tregon tre deputetë të opozitës, ulur në kafenenë e Kuvendit. Kjo foto në fakt trazoi...

Shqiperia dhe Kosova: As te ndara, as te bashkuara

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Ka filluar nje furtune ne gote midis Shqiperise dhe Kosoves. Duket sikur po tronditen marredheniet midis tyre. Shkendija nisi nga...

Valbona Peraj braktis Shqiperinë njëherë e për gjithmonë

Nga Era Cela Këngëtarja e mirënjohur Shkodrane Valbona Peraj prej muajsh ka qënë në qendër të vëmendjes të publikut shqiptar artdashes. Por Bona së fundmi vendosi...

SKANDALI/ Të sëmurët me kancer shtohen, buxheti për ilaçet ulet

Nga Arlinda Gjypi, gazeta “Shëndet+” Numri i të sëmurëve me kancer po arrin shifra të frikshme. Në fakt, sipas mjekëve, pritet që së shpejti kanceri...