Home 2016 October 28

Daily Archives: 28 October, 2016

Zv. ministri izraelit Italisë: Tërmeti ndëshkim hyjnor per abstenim ne UNESCO…

"Fjalët e zëvendësministrit në asnjë mënyrë nuk përfaqësojnë qëndrimin e Shtetit të Izraelit dhe Ministrisë së Jashtme." Burime pranë ambasadës izraelite në Romë komentuan...

Shqiptari mahnit jurinë e “The Voice of Germany” (Video)

Shpresim Ahmeti është djali që arriti të kthente të pestë anëtarët e jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një...

Publikohet kënga e re e Alban Skënderaj

Ashtu si dhe eshte lajmëruar para pak ditësh, Alban Skënderaj ishte duke punuar për këngën e tij të re, këngë e cila do të...

Ngacmoi seksualisht të miturën, është 42-vjeçari

Policia e Përmetit ka arrestuar një 42-vjeçar pas mesnate, pasi ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin...

Elina Duni dhe Eda Zari vijnë nga jashtë për të mbrojtur Valbonën, po VIP...

Dy këngëtaret e mirënjohura shqiptare, Eda Zari e Elina Duni kane ardhur ne Shqiperi ku do të performojnë në protestën kundër ndërtimit të hidrocentraleve...

Bujar Nishani apo Edi Rama? Kush ka të drejtë?

Nga Blendi Fevziu Vendimi i Presidentit të Republikës për të dekoruar 67 shqiptarë të pafajshëm, të vrarë padrejtësisht dhe të nëpërkëmbur për më shumë se...

Stefano Calandra, l’uomo che aveva previsto l’ora del terremoto: “C’entra l’allineamento dei pianeti”

Da Libero Quotidiano In molti lo definiscono una Cassandra, ma Stefano Calandra, che nella vita fa il consulente per i bed and breakfast, in realtà,...

Artan Gaci: Ne parlament ka akoma ndjesi antibiznesi!

Nga Artan Gaci Une do flas per biznesin. Ketu ne sallen e parlamentit u be vite qe ka akoma ndjenje antibiznes. Karma e 40 vjeteve...

Kërcënohet gazetari nga Eni Çobani?

Nga Telnis Skuqi Nuk e di se si e gjeti numrin tim personal, Eni (Cobani), per kete fakt nuk merakosem shume, por me cuditi guximi...

Rishfaqet Fatos Nano…

Edhe pse ka kohë që është tërhequr nga politika, ish-kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano, bën lajm sa herë që viziton Shqipërinë. Këtë herë Fatos...