Home 2016 November 3

Daily Archives: 3 November, 2016

Steven Seagal merr nënshtetësinë ruse

Aktori amerikan Steven Seagal ka marrë nënshtetësinë ruse. Sipas një deklarate zyrtare të Kremlinit, Presidenti Putin ka firmosur një dekret që e bën ekspertin...

Grekët: Shqipëria na preu në besë pasi i dhamë statusin!

Ambasadori grek i nderit, Aleksandros Mallias, shkruan se Shqipëria e ka prerë në besë Greqinë. Ai shkruan për CNN grek, se Greqia mbështeti Shqipërinë për...

Opozita braktis kuvendin, kalon ligji i fundit për reformën në drejtësi

Deputetët demokratë u larguan nga kuvendi para votimit të projektligjit për Qeverisjen e Organeve të Drejtësi, për të cilin mazhoranca kishte sjellë 104 amendamente....

Zgjidhet kreu i ri i KQZ

Kuvendi zgjedh Denar Bibën në krye të KQZ-së me 73 vota pro, 9 kunder, 7 abstenim ndersa 49 deputete nuk votuan. Ne Kuvend ishte...

ZGJEDHJA E TRUMP – A DO TË ISHTE DRAMATIKE PËR FAKTORIN POLITIK SHQIPTAR NË...

Walid Phares, këshilltari i Trump-it për politikën e jashtme në librin e tij :”Future Jihad”- Jihadi i ardhshmën “ i bën një interpretim ndërhyrjes...

U mbajt forumi i investimeve dhe i tregtise Kosove-SHBA-Britani e Madhe

Sot eshte mbajtur forumi i investimeve dhe i tregtise Kosove - SHBA - Britani e Madhe. Nje ngjarje historike kjo per Kosoven martire, me...

Berisha: Rama, interesa mafioze për Himarën

Ish-kryeministri Sali Berisha tha sot në Parlament se prapa çështjes së Himarës qëndrojnë interesa mafioze dhe asgjë tjetër. Berisha tha se fjalimi i kryeministri është...

Debati me Greqinë/ Nard Ndoka: Rama po e përdor si gjethe fiku për të...

Për debatin e kryeministrit Rama dhe kreut të PBDNJ, Vangjel Dule sot në Kuvend, ka reaguar dhe kreu i PDK-së, Nard Ndoka i cili...

“Pronari i drogës në Rrëshen, nipi i ish –kryetarit të Gjykatës së Lartë”

Pronari i magazinës së mbushur me drogë në Rrëshen është nipi i ish –kryetarit të Gjykatës së Lartë. Denoncimi vjen nga ish –kryeministri Sali...

Rama nuk do të marrë pjesë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Kryeministri Rama nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, të thirrur nga Presidenti Nishani më 11 Nëntor për të...