Home 2016 November 8

Daily Archives: 8 November, 2016

Raport pozitiv për Shqipërinë, rekomandohet hapja e negociatave

Rekomandimi pozitiv për hapjen e negociatave të Shqipërisë nuk është më surprizë. Çfarë mbetet e paqartë është gjuha që ka përdorur Brukseli për të...

Perse je zemeruar Nena Natyre?!

Nga Meli Ceri Ago Nje mengjes i mjergullt shfaqet para syve te mi! Pres qe era te pushoje por duket e terbuar. Pres qe shiu te...

Elly Schlein augura l’apertura dei negoziati UE-Albania

Eurodeputata italiana del Gruppo S & D Elly Schlein nella sua pagine di Facebook augurando l'apertura dei negiziati UE - Albania non dimentca di...

Eduart Abazi: Fali Zot politikanet tane ne Bruksel!

Nga Eduart Abazi* Një lajm i mirë që nuk na erdhi i kthjellët, por na u shfaq turbullt, me thënie e kundërthënie, me mohime dhe...

Shperthen gazetari Koka: Tre te vdekur, keta listojne arritjet ne kanalizime!

Nga Bledian Koka Ore a kane turp keta?!... Ndersa po shohim mbledhjen e Shtabit te Emergjencave Civile nen kryesimin e Kryeministrit, ne vend qe keta mjeshtrat...

OPOZITA DHE INTERESI KOMBËTAR PËR INTEGRIMIN EUROPIAN

Nga Prof.as.Dr. EDMOND HOXHA* Nesër, më 9 nëntor, Komisioni Evropian do të bëjë publik Progres Raportin për Shqipërinë në bazë të cilit pritet që Komisioni...

Moti i keq, vonesa në 13 fluturime nga Rinasi

Kushtet e këqija atmosferike kanë krijuar vonesa edhe në fluturimet ajrore nga dhe per Rinasin. Raportohet qe me nga 1 orë e 30 minuta...

Neranxi: Ja kerkesat e Himarjoteve dorezuar Avokatit te Popullit. Asnjera ska lidhje me entitetin...

Nga Nikollaq Neranxi Sot Avokati i Popullit, Z. Igli Totozani ishte ne Himare ku u takua me Kryetarin e Bashkise Jorgo Goro, mori takim me...

Shqipëria në BE, një derë e hapur edhe për Kosovën

Nga Suzana Tahiri Shqipëria në BE. Padyshim se ky është një lajm i mirë për shqiptarët në kufirin shtetëror, por edhe për të tjerë bashkëkombas...

Video/ Hapen portat e Ulzës dhe Shkopetit, lumi Mat bën kërdinë

Shkarkimet nga hidrocentralet e Ulzës dhe Shkopetit janë shtuar gjate oreve te fundit. Si pasojë niveli i lumit Mat është rritur ndjeshëm, ndërsa grupet...