Home 2016 December 25

Daily Archives: 25 December, 2016

Rusia ne zi per Krishtlindje, Putin shpall te henen dite zie kombetare

Në këto ditë festash, Rusia u trondit kur një avion ushtarak u rrëzua në Detin e Zi, e ku humbën jetën 92 persona. Presidenti rus...

BE sjell në ILDKP “bombën”: Ja kush janë të parët që kalojnë në sitë

Kanë nisur të mbërrijnë në Inspektaratin e Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive e Konfliktit të Interesave disa shtesa të reja “të freskëta” nga Brukseli,...

PD: Përplasje në sheshe e rrugë nëse preket vota e 18 qershorit

Partia Demokratike paralajmëron përplasje në sheshe e rrugë nëse do të preket vota e 18 qershorit. Paralajmërimi vjen nga nënkryetari Edmond Spaho. Në një...

Buxheti i Tiranës 2017: Taksat e reja që do të paguajnë qytetarët dhe bizneset

3.3 milionë euro për të parkuar; 5 milionë euro për zënien e hapësirës publike; 6.3 milionë euro për taksën e arsimit; 16 milionë euro...

Foto/”Allahu Ekber, do ju vdes të gjithëve”. Ja c’ndodhi në furgonin e Vlorës në...

Një ngjarje e dyshimtë ka ndodhur mëngjesin e kësaj Krishtlindjeje në një fugon të linjës Tiranë-Vlorë në Qerret të Kavajës. Ngjarja është raportuar nga një...

Azilkërkuesi shqiptar kthehet në hero në Gjermani

Driton Berisha, një azilkërkues 37 vjeçar nga Kosova është bërë hero i ditës në qytetin gjerman Vllingen. Ai ishte duke shëtitur nëpër qytet së...

Dëshmia e muzikantit: Ja si shpëtova tragjedisë së avionit të rrëzuar

Një nga këngëtarët kryesorë të grupit, “Aleksandrvo”, Vadim Ananyev, tha për media ruse se nuk ishte nisur në këtë udhëtim, së bashku me kolegët...

Pagesat marramendëse të këngëtarëve shqiptarë për festat e fundvitit

Mbrëmja e fundvitit për shumë është një ditë relaksi, por për artistët tanë është padyshim nata më fitimprurëse. Prej kohësh tashmë janë pronotuar club-et...

Sempre attuali gli auguri di Migjeni. Buone Feste!

Da Sonila Alushi "CARO AMICO, DI SOLITO NON SCRIVO AUGURI, NE’ PER NATALE, NE’ PER BAJRAM (1), NE’ IN OCCASIONE DI COMPLEANNI O ALTRE FESTE...

Vetting-u/ Nga familja deri të krushqit, ja se do hetohen gjyqtarët

Pastërtia e figurës për gjyqtarët dhe prokurorët që do t’i nënshtrohen procesit të vettingut do të kërkojë të dhëna të detajuara edhe për familjarët...