Home 2016 December 30

Daily Archives: 30 December, 2016

Osman krunde, hyqymeti mysafir

Nga Lis Bukuroca Sot pashai i Vilajetit të Kosovës, Hashim Turshi, u nis me teneqe fluturuese "turkish air", nga Havalimani i Arnautistanit dy, për t'u...

Fati tragjik i princeshës, e mbyllën në çmendinë dhe e helmuan

Gulnara Karimova vajza e ish presidentit Karimov dyshohet se është vrarë. Ajo njihej si femra më e pasur e Ish- Bashkimit Sovjetik, dhe para dy...

Çfarë kërkonte në Shqipëri luftëtari i ISIS

Enis Begolli, 30-vjeçari kosovar luftëtar i ISIS, udhëtonte drejt Shqipërisë për t’u përfshirë në rrjetet e ekstremistëve fetarë. Ky është dyshimi kryesor i policisë...

E ëma e Atjon Zhitit i shkruan djalit që i mbijetoi aksidentit

Në një letër drejtuar gazetës Tema, Eda Zhiti, nëna e Atjon Zhitit vrarë dy vjet më parë në një aksident tragjik në prag të...

Grabitet me armë një kazino te Zogu i Zi në Tiranë

Një kazino është grabitur nga një person i armatosur pranë zonës së Zogut të Zi në Tiranë. Mësohet se autori është arrestuar pak minuta më...

Erdogan pas Ramës, edhe Thaçit i kërkon të njëjtën gjë: Mbyllni shkollat e Gylen

Siç edhe është pritur, çështja Gylen, ka qenë tema kryesore që ka mbizotëruar gjatë qëndrimit të Presidentit të Kosovës në Ankara. Përderisa Thaçi është...

Plani që do na mbysë në Tiranë

Nga Lavosh Ferruni Më 29 Dhjetor 2016 Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi Planin e Përgjithshëm Vendor TR030. Është një plan në thelb i gabuar dhe...

Policia konfirmon vrasjen e ambasadorit grek, e dyshuar gruaja e tij

Policia braziliane konfirmoi të premten se ambasadori grek në Brazil, Qiriakos Amiridhis është vrarë dhe pastaj është djegur në makinë, ku e dyshuar për...

Gavrosh Levonja: Përse Erion Brace, nuk bën një listë publike me të korruptuarit socialistë?!

Nga Gavrosh Levonja Duke qenë se aktiviteti i Erion Braces daton që me fillimet e vetë PS, me sinqeritet e kam konsideruar si “Biri i...

Cmimin “PROTAGONIST I VITIT” per 2016 i’a japim kryetarit te bashkise Vlore Z. Dritan...

Nga Arben Abazaj Per gjakftohtesine e treguar ne kete vit ku qyteti zvarritet ne luften per mbijetese, thuajse si nje njeri pa gjak fare, diti...