Home 2017

Yearly Archives: 2017

SHBA paralajmëron Kosovën: Larg duart nga Gjykata Speciale!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë një paralajmërim të fortë politikanëve në Kosovë, për tentativën e shfuqizimit të ligjit për Gjykatën Speciale....

Ja si do jetë moti natën e ndërrimit të viteve

Territori i vendit dominohet nga mot i kthjellët dhe i ftohtë gjatë gjithë ditës perjashtuar ekstremin Verior dhe zonat Verilindore ku gjatë pasdites shfaqen...

Horoskopi, 31 Dhjetor 2017

Dashi Gjate kësaj dite jeta juaj sentimentale do përmirësohet jashtë mase. Marrëdhënia me partnerin do jete me e ngrohte dhe emocionet me te fuqishme. Beqaret...

Kartolina e Kryeministrit për Vitin e Ri, Komentuesit: Ia ke kaluar Enver Hoxhës për...

Kryeministri Edi Rama ka uruar qytetarët në facebook për festën e ndërrimit të viteve. Mëngjesin e 31 Dhjetorit ai publikoi në facebook pamje festive...

Video, Ja si Rama premtonte një vit më parë rrogat dhe sigurimet naftëtarëve të...

Rroga e prapambetur e nëntorit, detyroi naftëtarët nga Ballshi të përshkruanin me këmbë rrugën drejt Tiranës, për të protestuar në Ministrinë e Energjitikës drejtuar...

Vlorë, digjet gjatë natës makina e zyrtarit të drejtësisë

Makina e drejtorit të Shërbimit të Provës në Vlorë është djegur gjatë natës, Policia tha se “në orën 01:35, në lagjen ‘’Isa Boletini’’ ka...

Il Governo Rama continua a ignorare il posto vacante presso la Corte di Strasburgo!

Il Governo Rama continua ad ignorare il posto vacante per un giudice albanese alla più alta corte europea, la Corte Europea dei Diritti dell’Uomo...

Arta Marku ha iniziato la riorganizzazione della Procura

Arta Marku ha iniziato oggi la riorganizzazione della Procura. Le prime due mosse sono state sostituire il capo della Procura di Tirana, Petrit Fusha,...

Turqia nis një operacion të madh me 80 mijë forca

Policia turke arrestoi 120 militantë të dyshuar të Shtetit Islamik në një seri sulmesh në të gjithë vendin, ndërsa autoritetet forcuan masat e sigurisë...

Çmendin femrat suedeze/ Ja çfarë kërkojnë gjatë punës me ligj

E dimë që kjo duket e çuditshme, ashtu është dukur edhe për shumë persona të cilët e kanë quajtur këtë një kërkesë aspak normale...