Home 2017 January 4

Daily Archives: 4 January, 2017

Arrestimi i Haradinaj ne France nje turp!

Nga Arsen Rusta Mqs Franca zyrtare u afrua me Shqiptaret nje dite me pare duke deklaruar se Presidenti i tyre do vizitoje Tiranen ne Mars,...

Un avvocato albanese di 43 anni potrebbe essere il prossimo candidato sindaco del Pd...

Gentian Alimadhi, legale 43 enne, potrebbe essere il prossimo candidato sindaco del Pd nella città ducale. Arrivato dall'Albania nel 1993, un passato da immigrato clandestino...

Grushte mes policëve në Tiranë, pistoletat dalin sheshit!

Dy policë të komisariatit Nr.2, Tiranë, në orët e vona të natës, pasi janë konfliktuar njëri me tjetrin kanë nxjerrë armët, por fatmirësisht pa...

Mark Zuckerberg bën një postim të çuditshëm, merr mbi 28 mijë komente

Mark Zuckerberg u ka uruar ndjekësve të tij festat e fundvitit, duke hequr nga profili i tij treguesin se është ateist. Me rastin e Krishtlindjes,...

U vetëvar në burg me xhaketë, shoku i 22-vjeçarit: Ja cili ishte qëllimi veprës...

Një ditë pasi i riu Estref Halili vendosi t’i japë fund jetës duke u vetëvarur në tualetin e burgut të Rrogozhinës me xhaketën e...

Frrok Cupi: 2017- vit i Rebelimit

Nga Frrok Çupi Çudi fjala “rebelim”?!… Po pse?!  Po sikur me 31 dhjetor 2017, shumë nga këto që kemi sot rrotull, të mos jenë më,...

Problemi nuk është Linda Morina, por niveli profesional i Ermal Mamaqit

Nga Ardian Gola Nuk është problemi te niveli kulturor e artistik i Linda Morines. Problemi është tek niveli profesional i Ermal Mamaqit, te cilit po...

Mirë se vini në shekullin e emigrantit

Nga Thomas Nail Sot ka më shumë se 1 miliardë emigrantë rajonalë dhe ndërkombëtare, dhe numri i tyre vazhdon të rritet:Brenda 40 vitesh, mund të...

I bëjnë skaner pas dhimbjeve të forta, mjekët vënë duart në kokë kur shohin...

Puna e mjekëve është me të vërtetë e vështirë dhe këtë e kuptoni shumë mirë pasi të njiheni me rastin e një vajze adoleshente,...

Rita Ora me foto nudo në dush, Snapchat

Super ylli shqiptar, Rita Ora, ka befasuar të gjithë me postimet e fundit në rrjetin social Snapchat. Ajo vendosi të publikojë disa video të shkurtra...