Home 2017 January 5

Daily Archives: 5 January, 2017

Paradokset e dekriminalizimit alla Rama

Nga Oerd Bylykbashi Kur negocionim amendamentet kushtetuese per dekriminalizimin e parlamentit nga kriminelet, socialistet kerkonin qe amendamentet te ishin sa me te vogla, sa me...

Janet Jackson është bërë myslimane?

Duket se Janet Jackson është kthyer në myslimane. Mediat amerikane raportojnë se këtë vendim ajo e ka marrë para se të sillte në jetë...

Nesër deri në -20 gradë celcius, reshje dëbore edhe në bregdet

Temperatura deri në minus 20 gradë celcius do të regjistrohen nesër pothuajse në të gjithë vendin. Si rrallë ndonjëherë ngrica do të ketë edhe...

S’ka liri, Haradinaj mbetet në paraburgim. A do të ekstradohet në Serbi?

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbetet në paraburgim deri sa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare për ekstradim, ka...

Basha apel gazetareve: Bashkë për zgjedhje të lira e të ndershme

Në 26-vjetorin e daljes së numrit të parë të gazetës “Rilindja Demokratike” kryetari aktual i opozitës Lulzim Basha perballe te ftuarve dhe liderit historik...

Gruaja e Haradinajt “shpërthen” kundër ministrave të Kosovës

Anita Haradinaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt, ka folur për herë të parë pas ndalimit të burrit të saj nga autoritetet franceze. Ajo përmes një...

Pse dhe kush e kërkon eleminimin e Ramush Haradinajt?!

Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Ramush Haradinaj është ndaluar të merkuren e shkuar nga policia kufitare franceze me arësyetimin se për këtë është lëshuar...

Enver Hoxha, korrik 1947 koha pro Titos dhe Jugosllavisë!

Nga Kastriot Dervishi Enver Hoxha, fjalimi i 12 korrikut 1947 para Kuvendit Popullor, pro Titos dhe Jugosllavisë Në fjalën e gjatë që mbajti përpara deputetëve, pasi...

Diplomati Mucaj si kryetar i Bordit te Trustees i “People to People International” ne...

Diplomati Genci Mucaj, ose ish ambasadori ynë ne Turqi, sot drejtor i Departamentit te Marrëdhënieve dy Palëshe te Parlamentit te Shqipërisë sot është i...

Arresti i Haradinaj, shperthen Doda: Mjerane, duhet të fillojmë të sillemi si një komb.

Nga Mesila Doda A jemi 1? Në fillim u mendua se ishte një gabim, më pas u ndjemë të hutuar dhe tash në fund një dëshpërim...