Home 2017 January 15

Daily Archives: 15 January, 2017

Një “mesazh” nga Lord Bajroni në shekullin e 21-të

Lajmet që Parlamenti Europian mori në shqyrtim propozimin për heqjen e vizave për qytetarët e Shqipërisë dhe Bosnjë – Herzegovinës, ishte një rast i...

Analizë: Pse po ngutet Serbia ta destabilizojë Kosovën?

Nga Berat Buzhala Serbët organizuan festë kur Donald Trump i fitoi zgjedhjet. Pse, ata, tash nuk po e presin në qetësi Trump'in që ta marrë...

Kryeministri Rama reagon per trenin serb, por me komentuesit ne Facebook!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar incidentin e djeshëm mes Serbisë dhe Kosovës për trenin që u nis nga Beogradi me destinacion Mitrovicën që do...

Ministri Bushati zhvillon vizitë zyrtare në Iran

Me ftesë të homologut Iranian Mohammad Javad Zarif, Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një vizitë zyrtare në Teheran. Gjatë vizitës së...

Treni i gabuar i nacionalizmit shovinist të Serbisë

Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Ish presidenti dhe kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, në pranverën e vitit 1999 i deklaronte një gazete...

Bushati te beje publike temat e biseduara ne Iran !!!

Nga Kreshnik Collaku Marredheniet dhe marreveshjet me Iranin jane pjese e ceshtjeve te medha globale qe perfshijne nje vemendje te larte boterore. Dihet tashme kundershtia qe...

Çfarë ka në mendje Vuçiq (?!)

Nga Azem Parllaku Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, urdhëroi që treni i dekoruar me detaje nacionaliste serbe, i nisur nga Beogradi me destinacion veriun e...

Euro News: Kosovo: il “treno della discordia” fermato al confine ritorna a Belgrado

Era diretto a Kosovska Mitrovica, il “treno della discordia”, decorato con la bandiera serba e la scritta in 21 lingue “Il Kosovo è Serbia”....

Made by Italian: Albania patria del turismo dentale low cost: le protesi con la...

Da Tiziana Colluto, Il fatto quotidiano.it La signora bionda stesa sul lettino fa ok con la mano. Clic. La sua foto sorridente è pronta a fare...

Fjala e lire po vritet! Proteste dt 17, ora 12 te AMA, pastaj te...

Aktivisti Sazan Guri me një grup aktivistesh te tjerë te Shoqerise Civile po organizojnë një proteste qytetare kundër censures ne Media. Ajo eshte menduar...