Home 2017 April

Monthly Archives: April 2017

Te vërtetat e një “dëgjese” të rremë publike

Nga Artan Rama, Exit.al Ishte pasdite vonë, të premten, kur sapo isha kthyer nga një udhëtim jo shumë larg Tiranës, gjendesha në Rrugën Sami Frashëri pranë Sheshit Wilson kur shpërthyen...

Tom Doshi sherr me Ramën, për zgjedhjen e Metës President?

Sipas disa burimesh, deputeti Tom Doshi ka patur një shkëmbim të fortë fjalësh me Ramën, kur u informua për vendimin politik të PS, për...

Greg Rama, djali i Kryeministrit reagon për zgjedhjen e Ilir Metës President

Djali Kryeministrit Edi Rama ka reaguar pas zgjedhjes së Ilir Metës President. Ai shkruan në fb-në e tij se, "Presidenti i sapozgjedhur Meta do...

Zgjidhet Presidenti. Fytyra e hutuar e Ramës dhe fytyra e tendosur e Metës

Nga Artur ZHEJI Kryeministri ishte i hutuar dhe u ngatërrua sepse s’kishte votuar asnjëherë për një President, si edhe tha nëpër dhëmbë derisa komunikonte me...

Ben Blushi per listën e deputetëve të PS: Vetëm biznes, biznes dhe para!

Kryetari i LIBRA-s, ish-deputeti socialist Ben Blushi ka kritikuar ashpër listën e kandidatëve për deputetë të PS-së në zgjedhjet e 18 qershorit 2017. “Lista e...

Çfarë do ndodhë me Ilir Metën President?

Nga Blendi Fevziu – Ilir Meta pritet të zgjidhet nesër Presidenti i ri i Shqipërisë. Ai bëhet kështu, presidenti i shtatë i Shqipërisë Pluraliste dhe...

Reuters/ Mazhoranca shqiptare përdor forcën e numrave për të zgjedhur presidentin

TIRANA (Reuters) – Partia Socialiste e Shqipërisë përdori forcën e numrave në parlament për të vendosur për zgjedhjen e presidentit në seancën e së...

Gardisti i 21 Janarit në listat e PS-së për deputet!

Në listën e deputetëve të PS-së ajo që bie në sy është një emër shumë i lakuar për ngjarjen e 21 janarit e vitit...

Raporti i NATO-s: Ballkani “pre” e politikave Ruse

“Ballkani Perëndimor është nën rrezikun e influencës ruse”, – Ky është konkluzioni i raportit të NATO-së, të diskutuar një ditë më parë në Asamblesë...

Plani Trump-Erdogan për Kosovën, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe presidenti turk, Reccep Tayyp Erdogan, pritet të takohen në muajin maj. Ende pa u mbajtur ky takim, është alarmuar...