Home 2017 May 2

Daily Archives: 2 May, 2017

Edhe njëherë për Çamët

Nga Indrit Vokshi Pronat e çamëve nuk janë cënuar prej bashkëpunimit të pretenduar me italianët a gjermanët - ky është preteksti. Kufizimet pronsore kanë nisur...

Pritet takimi Basha – Rama, a do të japë dorëheqjen kryeministri?

Pas ftesës së Presidentit Bujar Nishani për tu ulur në tryezën e dialogut Kryeministri Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha i janë përgjgijur...

Topi: Rama e Basha e kanë pranuar gabimin në kodin zgjedhor vetëm kur ishin...

Kreu i Partisë Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi me anë të një deklarate për shtyp është shprehur se kreu i PS, Edi Rama...

Lajm i Fundit: Ja plani sekret i Marrëveshjes Rama Basha

PD dhe PS po përfundojnë më së fundi te plani i negociatorit te PPE dhe BE, zotit David McAllister, për të cilin punoi edhe...

Nesër vendoset fati i deputetit socialist

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e së mërkurës do të shqyrtojë kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për verifikimin e mandatit të deputetit të...

VIDEO/ Boksieri Nuri Seferi ka një mesazh për dhunuesit e Ziadin Selës

Kampioni i boksit, Nuri Seferi ka dhënë një mesazh përmes INA lidhur me incidentin që ndodhi me Ziadin Selën në Kuvend. Ai ka shprehur përkrahje...

Sali Berisha publikon videon që nxjerr blof Edi Ramën (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar braktisjen e mësimit nga nxënësit për të marrë pjesë në takimin elektoral që do të zhvillojë kryeministri Edi Rama...

Agron Duka: Basha mund të tërhiqet nga kërkesa për qeveri teknike

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka deklaruar në një intervistë për TemA TV, se Lulzim Basha mund të tërhiqet nga kushti i...

Kryemadhi: LSI nuk është parti kuotash dhe as vasale e asnjë institucioni shtetëror

Deputetja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar ndaj faktit se LSI duhet të paguajë gjobën që KQZ ka vënë për shkak se 3 emrat e...

Majlinda Bregu: Keqardhje për këdo që nuk la llaf pa thënë për mua

Majlinda Bregu ka reaguar sërish sot një ditë pasi kritikoi kryetarin Lulzim Basha për mosmbledhjen e grupit parlamentar dhe për vendimin për bojkot të...