Home 2017 May 5

Daily Archives: 5 May, 2017

VIDEO/Rama tërhiqet nga zgjedhjet në Kavajë; afat Bashës për negociatat

Kryeministri Edi Rama, në një deklaratë për shtyp sot pasdite tha se 18 qershori është një datë e panegociueshme, pasi është përcaktuar sipas kushtetutës...

Presidenti Nishani uron kryeministrin per terheqjen ne Kavaje

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani e vlerëson qëndrimin e Kryeministrit për shtyrjen e zgjedhjeve për Kryetarin e Bashkisë së Kavajës si një mundësi...

Peraj: Ja arsyet pse ikin këngëtarët shqiptarë

Nga Valbona Peraj Ndoshta tregu i egër, ndoshta tregu informatë, ka detyruar shumë artistë të mirëfilltë të muzikës shqiptare të largohen larg nëpër botë...

Ky shkrim i Besit për nënën e tij do t’ju bëjë të qani e...

Bes Kallakun e kemi parë shpeshherë të postojë foto apo video me anëtarë të familjes së tij duke na treguar se ai e nis...

Suedia: Zgjedhjet të jenë të lira, me pjesmarrjen e plotë të opozitës

“Zgjedhjet e 18 qershorit duhet të jenë të lira dhe me pjesmarrjen e plotë të opozitës”. Deklarata vjen nga Ministrja e Punëve të Jashtme...

PS i paraprin protestës së opozitës, ja çfarë do të organizojë sot në Kavajë

Partia Socialiste do të zhvillojë sot mitingun përmbyllës në Kavajë, për zgjedhjet e pjesshme vendore, ndërsa vetë opozita ka paralajmëruar se ditën e diel...

Sarkazma e Plasarit: Ja si i njohën ndërkombëtarët zgjedhjet farsë të Enver Hoxhës!

Duket s ejo rastesisht studjuesi Aurel Plasari sjel ne vemendje te publikut zgjedhjet e vitit 1945 te cilat edhe atehre u njohen nga ndkerkombetaret! Mendoni...

Kodi sekret, ja si do ta mësojë bota lajmin e vdekjes së mbretëreshës Elizabet

Duke qënë se Mbretëresha Elizabet është në një moshë të madhe, dhe problemet shëndetësore të saj po shtohen, Britania ka bërë gati disa nga...

Ka edhe keshtu, gruaja: “Burri më ka tradhtuar a t’ia them edhe unë atij?”

Kolumnistja e njohur Rowan Pelling, i ka dhënë një këshillë krejtësisht të pazakonshme një lexueseje, të cilën tradhtia e bashkëshortit ia ka zgjuar brejtjen...

Nis Bienalja e te Rinjve të Mesdheut

Dje nisi në Tiranë "Mediterranea18"- Bienale e te Rinjve të Mesdheut. Në ceremoninë e hapjes për shëndeti Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro, Nënkryetari...