Home 2017 May 10

Daily Archives: 10 May, 2017

Çfarë shkruan Kastriot Myftaraj pas daljes së tij nga burgu

Pas daljes nga burgu, gazetari dhe analisti Kastriot Myftaraj ka sqaruar shkrimin e tij kundër ambasadores Vlahutin, ndërsa thotë se nuk i ka bërë...

Z. President Thaci! Topi, tani është (veç!) në duar Tuaja!

Nga Fadil Maloku Shtyj zgjedhjet e parakohshme! Le të krijohet një qeveri teknike! 1. Për të qenë zgjedhjet fer dhe demokratike, për t’u reformuar Ligji Zgjedhor...

Kultura politike – Identiteti European

Nga Blerta Haxhiaj Lidhja mes kulturës politike në Europe dhe kriza e demokracisë përfaqësuese duhet të shikohet në rastet që paraqesin këto kriza në kulturën...

“O sa mirë”! Me fy shqiptarë!

Nga Enver Bytyçi Kur ish-kryeministri i Serbisë, Vladan Gjorgjeviç, shkroi dhe botoi në vitin 1913 veprën e tij “Shqipëria dhe Fuqitë e Mëdha”, ku i...

PUNË KA, POR NUK KA NJERËZ!

Nga Aulon Kalaja Rracë e poshtër, kjo e jona! Njerëz dembelë. Nuk punojnë. Meren me llafe. Nuk duan punë, por lekë. O burra, të gjithë...

A flet Edi me Mimin?

Nga Dritan Shano Propozimi ekonomik i Edi Ramës për 4 vitet e ardhshme, që sërish kulmon me hapjen e 220.000 vendeve pune të tjera, të...

Manjani në mbrojtje të Myftaraj

Ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një status të tijin në “Twitter” ka komentur arrestimin e Kastriot Myftaraj për artikullin që ai shkruajti...

Ja mesazhi i Bashës për diplomatët që fshinë raportet e drogës…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i akuzoi si të korruptuar të gjithë ata ndërkombëtarë që fshinë nga raportet e tyre drogën, krimin dhe...

Protesta e opozitës, Xhafaj: Mbetet për t’u parë nëse do ketë trazira

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj deklaroi sot nga Shkodra se çdo lloj lëvizje në polici bën mirë. Pak lëvizjeve të shumta në Policinë e...

Zgjedhjet/Ja strategjia e PD për të zhbërë 18 Qershorin

Partia Demokratike do t’i drejtohet Kolegjit Zgjedhor ku do të kërkojë shpalljen si të pavlefshme të depozitimit të listave të kandidatëve për deputet nga...