Home 2017 May 11

Daily Archives: 11 May, 2017

Përqarja e ambasadorit për lirinë e Medias

Nga Flutura Acka Një ditë, kur njëri nga ambasadorët europianë në Shqipëri e pyeti plot shqetësim Kryeministrin tonë se kishte shenja se liria e Medias...

Dhunë në 13 Maj? Lulzim Basha del në protestë me dy vajzat dhe bashkëshorten

Duket se njësoj si në protestat e tjera të opozitës, edhe për atë të 13 Majit, nuk do jete e dhunshme. Për të përforcuar...

Meta: Shtyrja e zgjedhjeve nuk është tabu, largimi i Ramës i pakuptimtë

Presidenti i ardhshëm, Ilir Meta ka folur ditën e sotme në “Top Story” për krizën politike në vend. Për herë të parë, Meta tha...

Emisioni “Të Paekspozuarit” nisi me letrën e fundit të komisionerit Hahn dërguar qytetarëve shqiptarë.

Analisti Fatos Lubonja u shpreh kundër deklaratës së Hahn duke thënë se ndërkombëtarët janë përgjegjësit kryesor për këtë situatë politike. Më poshtë keni deklaratat...

Nishani: Askush nuk më sqaron pse nuk u bënë zgjedhjet në Kavajë!

Presidenti në detyrë Bujar Nishani dekretoi 7 majin si datë të mbajtjes së zgjedhjeve bashkiake në Kavajë, por situata duket se është në ngërç. Në...

KUNDËR MISOGJINISË QË VRET

Shkrimi i fundit i serialit të dhunës verbale dhe shkrimeve misogjene të botuara në shtypin shqiptar i vuri kapakun gjuhës bastarde që përdoret kundër...

Ambasadori Donald Lu takohet me Sali Berishën

Sali Berisha është takuar sot në zyrën e tij me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu. Në takimin që u...

Shqiperia e Bllokit

Nga Ilir Babaramo Nje stuhi e papare perfshiu opinionin publik pas daljes se audioregjistrimit qe ju be nje menazhereje te nje kompanie call center. Moralistet...

Aleanca Popullore e Artur Dojakes ankimon në Kolegjin Zgjedhor procesin e regjistrimit ne KQZ

Pas Partisë Agrare Ambientaliste te Agron Dukes, edhe Partia Aleanca Popullore e Artur Dojakas i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor për listat e kandidatëve për...

Kumti i Hahn per Ramen e Meten!

Nga Nard Ndoka Kriza politike në vend është tipike "alla shqiptare", që nuk mund të kuptohet as perceptohet nga Hahn, as nga disa politikane të...