Home 2017 May 17

Daily Archives: 17 May, 2017

Knockout mendor! Nga Elis Buba

Plot spekullues të fjalës rreken të përpunojnë mendimin se si teknologjia e përparuar ka ndikuar në jetët e njerëzve, duke i bërë ata më...

Pse nuk është një ditë dështimi. Nga Elton Metaj

Pritshmëria se një i dërguar amerikan do ta zgjidhte brenda 48 orëve krizën e stërzgjatur politike në Shqipëri nuk rezultoi e vërtetë. Propozime dhe ide...

Mjekja e njohur i shkruan anestezistit qe i vdiq pacientja: Mos ik, mos ik,...

Nga Lida Shosha Qendro, mos ik, Miku im Tefik Pas 25 vitesh pune, nuk e mendoj dot qe je i shtrire ne ate shtrat, me nje...

Vetem ne Shqiperistan vijon telenovela. Nga Ilir Kalemaj.

Sic e kishim parashikuar rreth nje jave me pare, kur u shpallen zgjedhjet e parakohshme ne Kosove, pavaresisht deklaratave te para, pritshmeria ishte per...

Erdogan shkoi për t’i kërkuar Gylenin, Trump i kërkoi pastorin

Ne takimin Trump-Erdogan, mesohet se Donald Trump i ka kerkuar Erdoganit qe te lirohet pastori me nenshtetesi amerikane, Andrew Brunson, i cili ndodhet ne...

Artur Dojaka del vete perballe Kolegjit Zgjedhor: Tejkalojme krizën e tej-zgjatur politike qe jep...

Aleanca Popullore njofton se nesër ne orën 10.30 Kolegji Zgjedhor do te marr ne shqyrtim Kërkese Padinë për pavlefshmëri te dorëzimit te listave shume...

Gara mes nacionalizmit rural dhe atij progresiv. Nga Sadri RAMABAJA

Nga Sadri RAMABAJA Prishtinë, 17 maj - Rrita e VV në mënyrë marramendëse, prezantimi i kësaj rrite në sondazhet e porosituara nga PDK dhe LDK,...

Batuta dhe replika ne FB/Rama-komentueses: Shan sikur të jesh një…

Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh është përfshirë në replika me komentuesit në rrjetet sociale, sidomos me ata të cilët e kritikojnë apo e...

Maqedoni drejt zgjidhjes krizes, Zaev merr mandatin për qeverinë e re

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev menjëherë pas marrjes së mandatit u shpreh se obligohet që qeveria e re do të mundësojë që vendi të...

Po këtë herë me çfarë na surprizon producenti Sokol Guga ?

Nga Era Cela Së shpejti nis për herë të parë spektakli “Ballkan Soul”. Një spektakël që do të realizohet nga producenti dhe regjizori i mirënjohur...