Home 2017 May 26

Daily Archives: 26 May, 2017

HIstoria e nënës me 3 fëmijë: Burri do më shtronte në psikiatri për të...

Dhuna e ushtruar ndaj një 36-vjeçareje e ka detyruar të ndahet me fëmijët e saj. Dhurata Hajdari, nëna e tre fëmijëve rrëfen sot në studion...

Pas regjistrimit në KQZ/ Mediu-Basha takim 30 minutësh në PD, s’ka…

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka konfirmuar se nuk ka një marrëveshjes mes forcës politike që drejton dhe Partisë Demokratike për zgjedhjet e...

MOS HESHT!

Nga Faik Krasniqi Kisha shumë gjëra për të thënë, por në këtë moment është heshtja që mbizotëron, heshtje e çuditshme, një heshtje që bërtet me gjithë shpirt. Shpesh herë...

Hans – Joachim Lanksch bëri një pyetje – A është vështirë të jesh shkrimtare,...

Nga Entela Kasi Burrat e arenës së katundit tonë i hanë gratë. Kur nuk munden i shndërrojnë në ngrënëse. Në këtë rast nuk e kam...

Listat e kandidatëve për deputet/Çfarë po ndodh në selinë e PD-së…

Partia Demokratike duhet të përmbyllë brenda mesnatës së sotme listat e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 Qershorit 2017, ndërsa i gjithë proçesi...

Akuzat në rrjetet sociale, gruaja uron ministrin për ditëlindje: Je mbreti i…

Ka marrë një urim special me rastin e ditës së lindjes ministri i ri i Brendshëm, Dritan Demiraj. Bashkëshortja e tij, Esmeralda Demiraj nuk i...

Kryemadhi denoncon: Në banjot e drejtorive arsimore janë gjetur 150.000 euro. Pyesni Saimir Tahirin!?

Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi denoncon se "të gjithë emërimet që janë bërë në arsim përmes portaleve janë të paligjshme". Në emisionin"Të pa ekspozuarit", Kryemadhi...

Lapsi: Të gjitha foto-montazhet e Berishës kundër Ramës

Lapsi.al ka publikuar te gjitha foto karikaturat qe ish kryeministri Sali Berisha ka botuar ne faqen e tij ne Facebook ndaj kryeministri dhe kundershtarit...

10 televizione i kundërvihen PS dhe PD për paratë e reklamave te zgjedhjeve

Pronarët e dhjetë televizioneve, i janë drejtuar me një letër Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe OSBE-së, ku ankohen për ligjin e ri të mediave,...

“Nuk po dimë kush është turpi” komenti I Manjanit per Ramen

Ish-ministri i Drejtësisë tanime i pa angazhuar, Ylli Manjani, përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar me një gjuhë të ashpër ndaj Edi...