Home 2017 October

Monthly Archives: October 2017

BUXHETI I SHTETIT ZERO LEK PËR TË RINJTË PËR VITIN 2018

QEVERIA DHE KUVENDI TË ALOKOJË BUXHET PËR TË RINJTË NË BUXHETIN E SHTETIT PËR VITIN 2018 Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri përmes kësaj...

Pedagogja Xhoi Jakaj: Në shqipëri vuajnë të gjithë…!

Do thotë ndonjëri nga ju, pse me pesimizem sot qe ka rëne dhe dielli; Po ju jap fakte; -Vuajnë të gjithë per të kapur një punë, sepse...

Nikollaq Neranxi jep alarmin: Nesër te gjithë ne Himarë, Rama do tejkaloje ligjin!

Sipas informacioneve qe Perqasje.com ka direkt nga Himara, sot janë prishur vetëm ndërtesa te cilat nuk kane pengesa ligjore për prishjen e tyre. Per me...

Prishjet në Himarë, reagon opozita greke: Qeveria shqiptare të ndalojë aksionin

Opozita greke kërkon nga qeveria shqiptare që të ndalojë menjëherë prishjen e ndërtesave në Himarë. Në një deklaratë për shtyp të firmosur nga partia Demokracia...

Prishja e objekteve – Vangjel Dule: Qëllimi i Ramës, të shpërngulë himariotët

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule , ndodhet sot në Himarë ku ka nisur shembja e godinave,  shtëpi banimi, biznese që  preken nga plani urbanistik...

Personazhet që kanë ndryshuar rrënjësisht nga operacionet plastike (FOTO)

Për të qenë i famshëm sot nuk të duhet domosdoshmërish të kesh një talent. Duke parë se sa shumë vëmendje tërheq pamja e jashtme,...

Rama për revistën e grave: Stilistët gay që më frymëzojnë!

Mediat e huaja vijojnë t’i kushtojnë vëmendje shfaqjes së pazakontë të kryeministrit Edi Rama në takimet ndërkombëtare të nivelit të lartë. I tillë ishte...

Shembja e shtëpive në Himarë, një person tentoi ti vendosë flakën autobotit me gaz

Shembja e shtëpive në Himarë është shoqëruar me incidente. Policia thotë se është parandaluar një tragjedi, pasi një person tentoi ti vendosë flakën autobotit...

Vasili nxjerr dokumentin pa firmën e Ramës: Ky është bojkotuesi i madh, nuk e...

Petrit Vasili nga selia e LSI ka hedhur poshtë pretendimet dhe akuzat e mazhorancës se bashkë me opozitën po bojkotojnë diskutimin e Projektbuxhetit të...