Home 2017 October 5

Daily Archives: 5 October, 2017

Paragjykimi i myslimanëve/ Xharra: Nuk ekziston islamofobia, por albanofobia

Arbana Xharra ka theksuar se në Shqipëri më tepër se islamofobi, ka shqiptarofobi. Sipas saj, nëse të bie rruga të futesh në një Xhami...

Flet CIA, befason me ato që tregon për diktatorin Kim Jong Un

Kim Jong-un, sipas CIA-s, nuk është aspak i çmendur, pavarësisht provokimeve të vazhdueshme dhe gatishmërisë për t’u angazhuar në retorika të nxehta që bëjnë...

Bota në Frikë/ Një luftë me Korenë e Veriut do të lërë me miliona...

Një sulm nuklear nga Koreja e Veriut në Seul dhe Tokio do të lërë dy milionë të vdekur dhe gati tetë milionë duke luftuar...

Denoncimi “Bombë” tek Berisha: Bandat e Fierit marrin peng 19-vjeçarin, policia…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim të ardhur në Facebook-un e tij mbrëmjen e sotme. Narko-bandat e Fierit te lidhura me pushtetin...

Gazetari Hoxha tregon detaje shokuese: Fisi Çapja në vitin 2015 mbretërit e Elbasanit

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka treguar sot në detaje se si nisi konflikti që pasoi me shumë vrasje mes fiseve Çapja dhe Çela në...

Basha: Unë jam përgjegjësi kryesor për humbjen në zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur publikisht për kritikat e bëra nga ish-kryeministri Sali Berisha pas humbjes në zgjedhjet e 25 qershorit. Në...

Balla: Harrojeni seancën e posaçme për Reformën Zgjedhore

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur për mediat në përfundim të seancës së Kuvendit sot pasdite nga ku mbrojti...

Donald Lu largohet në gusht 2018 nga Tirana

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu do të jetë në detyrë deri në gusht të vitit 2018. Lajmin e...

Basha: Ruçi dhe Rama atentat demokracisë, qytetarët të ngrihen

Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama dhe Gramoz Ruçi po shkelin të drejtën e fjalës së lirë në parlament. Sipas tij, opozita nuk do...

Mbledhja e grupit të PD/ Berisha kërkon luftë nga deputetët

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Sali Berisha i kërkoi deputetëve që grupi të jetë sa më ‘luftarak’. Mësohet se PD...