Home 2017 October 16

Daily Archives: 16 October, 2017

Ndocaj: Ministri Majko don te krijoje nje zyre per diasporen gjithmone pa portofol se...

Nga Eduart Ndocaj Ministri Majko pa portofol . Don te krijoje nje zyre per diasporen gjithmone pa portofol se shpreson te portofoli i diaspores. Tallja e...

TVSH-n e biznesit te vogel? Vasili: Kur gënjen kryeministri, në 2015-n apo 2017-n?!

Nga Petrit Vasili Ca gojtare te palodhur terbuan dynjane, qe te na bindin se kryeministri nuk genjen. Kot lodhin veten. Nese dine shkrim e kendim, te...

Milaim Zeka ndalohet për 48 orë me vendim të prokurorit!

Nga Luljeta Gruda Fushata e fundit e ndërmarrë nga portali “Insajderi”, nën drejtimin direkt të Vehbi Kajtazit i dha frytet e veta të para. Deputeti...

Hapja e negociatave, Ambasadori italian: Vetting-u dhe lufta kundër krimit të organizuar faktorë kyç

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo në një intervistë dhënë në emisionin “Passport”, të gazetarit Arbër Hitaj flet ndër të tjera edhe për...

Deputeti i PD sfidon Kryeministrin Edi Rama [FOTO]

Përfshirja e biznesit të vogël në skemën e TVSH ka ndezur një debat të gjerë politik dhe publik. Por deputeti demokrat Agron Shehaj ka...

VIDEO/ Qytetari shtrihet para Gjykatës së Apelit në Vlorë: Kam 4 orë këtu, nuk...

Qytetari Elidon Isufaj është shtrirë para Gjykatës së Apelit në Vlorë gjat orës 14:30, ndërkoh që parashtron një çështje familjare e cila nuk merr...

Në majën e vinçit tek Pallati i Kulturës, i riu kërcënon të hidhet

Një person ka hipur mbi një vinç tek Pallati i Kulturës dhe kërcënon të hidhet. Policia është në vendin e ngjarjes dhe ka rrethuar...

Lapsi.al: Ja për kë po vijnë agjentët amerikanë?!

U duk sikur Edi Rama e nxorri rastësisht informacionin se agjentë amerikanë do të vijnë në Tiranë në nëntor. Ishte në foltoren e parlamentit...

Dritan Zagani qesh me arrestimin e kushëririt të Saimir Tahirit

Sot është dita që ish–drejtori i Antidrogës së Fierit, Dritan Zagani të qeshë me Saimir Tahirin dhe njerëzit që e detyruan të kërkojë azil...

Arrestohet Milaim Zeka, akuzohet për mashtrim me vizat

raportohet qe deputeti i Nismës Milaim Zeka u arrestua të hënën nga Policia e Kosovës. Dyshohet se Zeka ka qenë i përfshirë në një skemë...