Home 2017 November 6

Daily Archives: 6 November, 2017

Kapiteni ka dalë për drekë. Charles Bukowski

Perktheu Elona Caslli Nuk është e tmerrshme vdekja por jetët e çuara dëm nga njerëzit para se të vdesin Njerëzit nuk e nderojnë jetën , e pshurrin...

Degradimi i arsimit, degradon shtetësinë, pavarësinë e demokracinë

Nga Fadil Maloku 1. Për të kuptuar më mirë dukurinë e arratisjes së studentëve tanë, do të ishte mirë të analizoheshin shkaqet, ngase nga pasojat...

Dekriptimi/ Dosja që la në Tiranë ministri i Brendshëm Italian Miniti

Në mediat tona u fol shumë për vizitën e ministrit të Brendshëm Italian, Marko Miniti në Tiranë, menjëherë pasi prokurorët e vendit të tij...

Lapsi.al: Motrat Vjollca si mish për top në luftën e audiencës Top Channel vs...

Bukuria e të dy motrave Luana dhe Marina Vjollca si dhe sensualiteti që ato i ndezin publikut po përdoret si një armë e fortë...

Ja autori i masakrës së Teksasit, ish-ushtarak i forcave ajrore amerikane

Devin Patrick Kelley, 26 vjeç është autori i vrasjes së 26 besimtarëve në një kishë në një qytet të vogël Sutherlands Spings, në Shtetet...

“Sezoni i gripit” fillon zyrtarisht në Shqipëri, vjet u mori jetën 16 personave

Sezoni gripal sapo ka nisur në vendin tonë. Specialistët e Institutit të Shëndetit publik ende nuk kanë izoluar virusin që është në qarkullim, por...

Mandati i Kryeprorkurorit Llalla, Basha zbulon planin e PD

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu i kësaj partie Lulzim Basha u prononcua për mediat duke dhënë një masazh të rëndësishëm. Mësohet se...

Masakra në Teksas/ Ja kush është heroi që vrau agresorin e 26 viktimave (VIDEO)

Ditën e djeshme në Teksas një person qëlloi për vdekje 26 persona shumë prej tyre anëtarë të një familjeje. I identifikuari nga policia si Devin...

Zgjerohet skandali “Paradise Papers”, nga Madona te Soros, ja emrat e tjerë të përfshirë

Zgjerohet numri i personave te fuqishëm në listat e "Paradise Papers". Llogari bankare offshore rezultojnë edhe për Mbretëreshën Elisabeth, Lord Ashkroft, Ministri i Tregtisë i...

746 vite burg për djemtë e Kumanovës, nisin protestat masive në Shkup

Familjarët e të dënuarve të grupit të Kumanovës, shoqatat e dala nga lufta e ish UÇK-së, Shoqata e ish të përndjekurve dhe të dënuarve...