Home 2017 November 11

Daily Archives: 11 November, 2017

Enveri, Edi dhe Top Channel. Nga Ilir Babaramo

Kanë kaluar më shumë se 40 vjet nga vdekja e tij dhe në familjet e vjetra të Gjirokastrës ende mbajmë mend marrëdhëniet që kishte...

REPLIKAT/ Bedri Islami e ngre dyshime se Artur Zheji ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit,...

Gazeta “Dita” në kryeartikullin e datës 10 nëntor, me autor Bedri Islamin, i jepte të drejtë kreut të qeverisë për kritikat lidhur me profesionalizimin...

Çfarë bëre për Dibrën në 8 vite që kritikon Edi Ramën? Berisha i përgjigjet...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur publikisht një qytetariiI cili e pyet se çfarë bëri ai në 8 vite që ishte në pushtet për...

Arrihet marrëveshja e rëndësishme me Greqinë, Bushati përgjigjet nga Kreta

Nga Kreta, ku që prej së premtes po negocion me homologun helen për zgjidhjen e kontesteve shqiptaro-greke, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka deklaruar...

Per Ramen edhe Mediat Italiane jane: “Le Iene” media kazani. Gazetarja e Italia 1:...

Përpara disa ditësh emisioni investigativ italian “Le Iene” transmetoi një reportazh nga Bulqiza ku trajtohej problemi i fëmijëve që punon gjithë ditën në stoqet...

Sopranoja Inva Mula rikthehet në skenën shqiptare si moderatore me një program të veçantë

Pas disa kohësh mungesë, sopranoja shqiptare me famë botërore Inva Mula do t’i rikthehet ekranit. Sipas Anabel.al, Inva këtë herë do të rikthehet në Tv...

“Ti ma lyp, unë s’ta jap…”, habit këngëtarja shqiptare në emision

E ftuar sot në "Top Show Magazine", Fjolla Morina ka folur rreth projektit të saj më të ri me titull "Culo", një këngë që...

Arrestim spektakolar i “bossit” të kokainës në Serbi (VIDEO)

Në Pragë dhe Novi Sad, anëtarët e një grupi të krimit të organizuar të dyshuar për trafikim të kokainës u arrestuan, nga policia serbe. Përveç...

‘Zoti’ i drogës në Itali/ Flet nga arratia Alket Hatiaj: Lidhja ime me bandat...

Alket Hatiaj, njeriu që cilësohet nga mediat italiane si ‘Zot’ i drogës, flet sot në një rrëfim ekskluziv për emisionin ‘Kjo javë’ të moderatores...

Bleona vendos të ngrijë vezët publikisht. Do qe te bëhet nënë, por prioritet karriera...

Bleona Qerreti gjithnjë e ka shprehur hapur se karriera është kryefjala e jetës së saj dhe se për të do të bënte çdo lloj...