Home 2017 November 20

Daily Archives: 20 November, 2017

“Ulliri e ka zakon të bëj çdo vit” Enver Hoxha

Nga Ylli Dylgjeri Me këtë parrullë të shkëputur nga një fjalim i Enver Hoxhës, bënim propagandë me rininë. Për tia ngulur në kokë, e për...

Netët e mallkuara të nëntorit?! Muaji që u mori jetën artistëve shqiptarë

Nëntori nuk ka qenë një muaj shumë i mbarë për Shqipërinë. Vitet e fundit ky muaj ka marrë me vete disa prej emrave më...

Ish-shkencëtari i NASA-s lëshon bombën: Alienët janë fshehur dhe …

Të gjithë janë pothuajse të bindur; në një univers të pafundëm me miliarda yje dhe shumë herë më shumë planete, nuk jemi të vetëm....

Koreja e Jugut lëshon alarmin: Kim Jong Un nuk ka ndërmend të ndalet

Koreja e Veriut nuk ka ndërmend të ndalet. Kim Jong Un vijon të kryejë të tjera testime raketash gjatë këtij viti për të kërcënuar...

Robert Aliaj tregon marrëdhënien me Aleksandër Lalon:

Ndarja nga jeta në mënyrë të papritur e mjeshtrit Aleksandër Lalo, ishte një lajm i hidhur që preku gjithë opinionin publik. Në nder të...

Rikthehet Ridvan Bode me një deklaratë të fortë:

Ish-ministri i Financave Ridvan Bode ka folur për çështjen Tahiri dhe për rolin që duhet të kishte opozita. Ai tha se opozita nuk ishte në...

Shqetësimi amerikan për modelin serb të “dy karrigeve”

Nga Shaban MURATI SHBA ndërmorën një hap të fortë diplomatik ndaj Beogradit, duke i drejtuar mesazhin diplomatik dhe publik se Serbia nuk mund të vazhdojë...

Presidenti çek: BE njohu ndarjen e Kosovës nga Serbia por…

Presidenti çek deklaron para një vizite në Rusi, se BE-ja ka njohur ndarjen e Kosovës nga Serbia,por në rastin e Krimesë ndjek standarde të...

“Ju flet Moska”: Çfarë fshihet mbas princit të Libofshës? Çfarë ndodhi në 18 shtator?…

Emisioni “Ju flet Moska” i Kastriot Myftaraj denoncoi mbrëmjen e sotme projektin për të cilin po diskutohet prej kohësh, krijimin e një Principate në...

Berisha: Tahiri ka mashtruar drejtësinë dhe Parlamentin me udhëtimin në Gjermani

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një shënimi në Facebook, deklaron se Saimir Tahiri ka mashtruar drejtësinë dhe Parlamentin me udhëtimin drejt Gjermanisë. Sipas mesazheve të publikuara...