Home 2017 December 24

Daily Archives: 24 December, 2017

Non va in ferie l’amicizia fra Granda e Albania, anzi si rafforza.

Non va in ferie l’amicizia fra Granda e Albania, anzi si rafforza sulla “via” anche degli auguri al vertice fra l’Ambasciatore d’Italia a Tirana,...

Shperthen Erion Kristo: “Kopila, kurvarë, në “Santa Quaranta” shkojnë dhe bëjnë orgjira”

Një sërë aktivistësh të njohur dhe qytetarë kanë marrë pjesë në protestën që u zhvillua para kryeminsitrisë për vdekjen tragjike të 23-vjeçarit shqiptar në...

Hidhni në mjaltë një lugë kripë dhe vendoseni poshtë gjuhës. Rezultatet do ju mahnisin

Ndoshta mund të tingëllojë çuditshëm, por ky kombinim ju ndihmon në zgjidhjen e një problemi të madh… A e keni vërejtur se në rrethin tuaj...

Vetëm një lugë uthull molle para gjumit, do u ndryshojë jetën…

Ju i njihni tashmë përfitimet e uthullës së mollës dhe përdorimet e saj duke nisur që nga turshitë, sallatat dhe ushqimet e ndryshme. Ndoshta...

Aspirinë kundër kancerit dhe pro zemrës

Hulumtuesit shkencorë kanë zbuluar se përdorimi i rregullt i aspirinës mund të rrisë jetëgjatësinë dhe shpëtojë jetët e qindra mijëra pacientëve që janë të...

Në familjen e Florenc Beqirit, flet e ëma: Zemra i rrihte, por mjekët i...

Familja e Florenc Beqirit, 23-vjeçarit që u masakrua në burg dhe ndërroi jetë në Francë, ka hapur dyert e mortit. Nëna e tij, Laureta,...

Eugent Bushpepa rappresenterà l’Albania all’Eurovision 2018

L’anno sta per finire ma le notizie riguardanti alla prossima edizione dell’Eurovision Song Contest 2018 non si fermano. Dopo che nei giorni scorsi la RTVE ha...

“Donte të më martonte dhe ta ndanim gruan bashkë”, zbardhet dëshmia e 28 vjeçarit...

Një grindje me të birin, i kushtoi jetën një 74–vjeçari në zonën e Farkës, në Tiranë. Fejzi Aliaj u vra në oborrin e shtëpisë...

Grabitet me armë pika e karburantit, autorët marrin xhiron ditore!

Afrimi i festave të fundvitit pasohet gjithmonë edhe me rritjen e kriminalitetit, sidomos të veprës penale të vjedhjes. Një grabitje ka ndodhur sot gjatë orëve...

Vdekja e Florencit, reagon Ambasada Franceze: Autopsia do tregojë pse vdiq

Me thirrjet “Për Florencin” qindra protestues marshuan nga Piramida deri në Ambasadën Franceze në Tiranë për të kërkuar zbardhjen e vdekjes së Florenc Beqirit...