Home 2018 January 3

Daily Archives: 3 January, 2018

Ambasadori Lu jep një mesazh të fortë nga Elbasani: Jam mbështetës i fuqizimit të...

Ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë Donald Lu, në ditën e tretë të vitit vizitoi Universitetin ‘Aleksandër Xhuvani’, në Elbasan. Gjatë takimit me të rinjtë...

I morën jetën kushëririt 16 vjeç, çfarë thanë në polici 3 laçianët

Tre të rinjtë nga Kurbini të cilët u arrestuan një ditë më parë se qëlluan më armë natën e nderrimit të viteve pikërisht në...

Bllokohen llogaritë e IRTC, kompania e mikut të Ramës miliona euro borxhe në shtet

Kompania që shfrytëzon rafinerinë e naftës në Ballsh jo vetëm ka lënë punëtorët pa paguar por është edhe debitore në shtet. IRTC ka 50...

Media belge: Shqipëria e kanibalizuar nga hashashi. Ja pse hesht BE-ja

Në datën 1 janar media belge ‘Lecho.be’ i ka dedikuar një artikull të gjatë situatës së kanabisit në Shqipëri të cilin e titullon: “Shqipëria,...

Video Politikania tregon krizën më të madhe në familje

Politikania Mimoza Kusari Lila ishte sot në emisionin “Rudina”, në Tv Klan nga ku përveç karrierës foli edhe për familjen. Kusari rrëfeu krizën më të...

Audiot/ Biseda e Habilajve me italianin: “…I kanë q*”* nënën në gropë, i kanë...

Politiko.al ka publikuar një material audio nga dosja e Gjykatës së Katanias në të cilën trafikantë droge italo-shqiptarë, sipas vlerësimit të prokurorëve dhe gjykatësve...

Romani “NILKON” – një letërsi artistike gjithëpërmbledhëse

Nga Violeta ALLMUÇA, Shkrimtare Romani më i ri i shkrimtarit Fate Velaj, “NILKON”, erdhi në planetin tonë të përbashkët gjeografik i shkruar diku tjetër, në një...

Personalitet pa shkollë të MESME! Nga Ylli Dylgjeri

Nuk është luftëtar i Luftës së Dytë Botërore. Nuk është as ish kuadër i PPSH-së. Pas viteve 90 nuk është më lajm që të kesh...

Dënohet Albin Kurti dhe 3 deputetët e tjerë të VV

Katër deputetët e VV-së janë shpallur fajtorë në Gjykatën Themelore të Prishtinës për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Albin Kurti u dënua me...

Anno nuovo, diretta nuova: Ghisolfi riparte da Rai 2. Lunedì 8 alle 10 tandem...

Anno nuovo, diretta nuova. Riparte dal 2, cioè dalla seconda Rete TV Rai, la sfida educativa del presidente della Cassa di risparmio di Fossano...