Home 2018 January 5

Daily Archives: 5 January, 2018

Vajzat mund të martohen 9 vjeçe dhe djemtë 12?! Debati trondit Turqinë

Diçka e pazakontë ka ndodhur në Turqi, martesa mund të jetë e ligjshme, sapo hyhet në moshën e pubertetit, 9 vjeçe për vajzat dhe...

Avokatja e njohur denoncon, Shteti hesht ndaj hajduteve me kollare ne bankat e Shqipërise…

Nga Mirela Cela Jorgo Sa here me duhet te shkoj ne banke duhet te pergatis veten mos acarohem kur me kerkojne komision per cdo veprim...

Burri i tha se ishte tranvestit pas 25 vitesh martesë, dramë në familje…

Në tabloidin “The Sun”, në rubrikën e psikologes së njohur Deidre ka ardhur një histori ndryshe nga të tjerat. Një grua 46-vjeçare kërkon dëshpërimisht...

Ja kush janë këshilltarët ligjorë dhe ekonomikë që do kontrollojnë gjyqtarët e prokurorët

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi kryesor i Vetingut, në datën 3 janar të këtij viti ka përzgjedhur 16 këshilltarët ligjorë dhe ekonomikë, të...

Vasili per shendetesine, krahason kryeministrin me breshken!

Nga Petrit Vasili Kryeministri di nga shendetesia me pak se breshkat e tij. Kryeministri qe s'kupton asgje nga shendetesia eshte bere si papagall dhe perserit cfare...

Revoltohet Ylli Manjani: Je i droguar se s’ka mundësi!

Një debat për sistemin shëndetësor është hapur sëfundmi në politikë. Pas akuzave të Lulzim Bashës një ditë më parë, reagoi Ministria e Shëndetësisë, dhe...

Ja sa pasuri kanë drejtuesit e policisë, nga Haki Çako deri te i fundit

Policët pritet ti nënshtrohen Vettingut gjatë vitit 2018. Kështu të paktën ka deklaruar ministri Xhafa i cili thotë se ligji është në fazën e...

Flamuri turk në HEC/ Deputeti socialist policisë e prokurorisë: Ndiqni penalisht firmën turke, jo...

Protesta e banorëve të Mirditës, të cilët prishën flamurin turk në HEC-in e Qafë Mollës është mbështetur nga deputeti socialist, Pjerin Ndreu. ne fakt, përmes...

Sot vendimi për Rakipin dhe Rehovicën/ Çfarë i kërkoi ambasadori italian kryeprokurores Marku?

Ngjarja më e rëndësishme e pritshme për sot është vendimi që do të marrë KQZ-ja për mandatet e deputeteve Gledion Rehovica (LSI) dhe Aqif...

Edi, na duhet shtet serioz, që mbikqyr, mbron dhe zgjeron tregun e lirë!

Si vetëm qeverisja serioze dhe tregu i lirë mund ta shpëtojë Shqipërinë dhe fatin politik të kryeministrave të saj Nga Dr. Enriko Ceko Këtë shkrim e...