Home 2018 January 7

Daily Archives: 7 January, 2018

Trump flet për takimin mes Koreve: Shpresojmë të shkojë mirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është shprehur se ai shpresonte që bisedimet e reja mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut...

Janullatos me pasaportë shqiptare, Meta: Absurd paragjykimi

Intervistë e Presidentit Meta dhënë për TV Korça Gazetarja: Kam nderin dhe kënaqësinë që të kem sot Presidentin e Republikës së Shqipërisë, zotin Ilir Meta. Mirë...

Shehu: Kryeministri vazhdon të “shkallmojë” shëndetësinë; Edhe dje në Asamblenë e PS

Z.Rama hodhi tymnajen e radhes,leshoi ne treg risine “mrekulliberese”: infermieret e te gjithe institucioneve do te perzgjidhen me nje “seleksionim” qendror. Harroi...,shendetesine falas”. Ide utopike...

Deklarata e fortë e Majkos: Nuk na le biznesi të hapemi me Kosovën

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko bëri një deklaratë të fortë në RTSH, duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen e lirë mes...

Usta Thanasi dhe beu Thanas Gjoka!

Nga Skender Laurasi Usta Thanasi dhe beu Thanas Gjoka atë mot shkoi të piqet me të shumtit e shekullit të tij. Me sytë e mendjes...

Manza “kryeqyteti” i 3 mijë muxhahedinëve iranianë

Që prej vitit 1986 në kufirin mes Irakut dhe Iranit ishte ndërtuar kampi Ashraf ku strehoheshin disidentët e regjimit të Iranit. Vendosja e tyre...

Rrihte gruan dhe vajzën rregullisht në treg, arrestohet 57-vjeçari

Dy burra janë arrestuar në Elbasan pasi kanë dhunuar gratë e tyre, e njëri edhe vajzën 23-vjeçare. Policia njofton se ne Elbasan dhe Librazhd u...

“Ikni po shembet pallati”, banorët e Gjirokastrës shohin tmerrin me sy (video)

Një pallat i tërë është boshatisur gjatë mbrëmjes së djeshme, pas alarmit se objekti po shembet. Toka në kodrinën ku është ndërtuar pallati ka...

Shpërndanin kokainë te Xhamlliku, ja kush janë 5 të ndaluarit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 5 persona të cilët shisnin drogë në zonën e Oxhakut dhe Xhamllikut në kryeqytet. Të ndaluarit janë...

E fundit/ Djali kërcënonte babain me mesazhe nga qelia e burgut

Një 44 vjeçar i cili ndodhet në ambientet e burgut 325 në Tiranë është denoncuar nga babai i tij i moshuar se i dërgonte...