Home 2018 January 13

Daily Archives: 13 January, 2018

Gruaja denoncon bashkëjetuesin 6 vjet më të ri, e dhunoi dhe u largua

Një grua 40-vjeçare ka denoncuar bashkëjetuesin e saj 34-vjeçar, pasi e kishte rrahur mëngjesin e sotëm dhe ishte larguar. Denoncimi është bërë në komisariatin e...

Berisha flet për ngjarjen në Lezhë: Polici rrihet nga kolegu se nuk përshëndeti Ramën!

Ngjarja e sotme e raportuar nga SHÇBA ne Lezhës, fliste për një rast dhune në komisariatin e Lezhës, mes dy punonjësve të patrullës. Ndonëse...

Jam një yll… Nga Herman Hesse

  Jam një yll në kupën e qiellit që vëzhgon dhe përçmon botën dhe shkrihet brenda dritës së vet. Jam deti që tërbohet natën deti që ankohet , deti...

Kryemadhi për Ramen: Nuk është turp të heqësh këpucët apo të brendshmet, siç ka...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përdorur një gjuhë të ashpër teksa pak minuta më parë, përmes një statusi në FB ka denoncuar heqjen...

Dhunë dhe grushta mes policëve në komisariat!

Një debat mes dy punonjësve të Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Lezhës ka degraduar në dhunë dhe konfrontim fizik brenda ambienteve të komisariatit. Sipas...

Rama mburret me shëndetësinë, por mësuesja me kancer ja cfare i thotë në sy:

Teksa Kryeministri trumbeton plot krenari në video, arritjet e mjekësisë në qeverisjen e tij duket se qytetarët që përballen ëdo ditë me realitetin kanë...

Grabitet banesa në Fier, 56 vjeçarit i marrin rreth 14 mijë euro!

Një banesë ka rënë pre e grabitjes në Fier. Autorët kanë arritur të marrin një shumë të madhe parash që mendohet të jetë rreth...

Proposta alle istituzioni albanesi: Consegnare la cittadinanza albanese a tutti gli arbereshe

Qest'anno e l'anno si Scanderbegh, del nostro ereo nazionale, del protettore della Civiltà Occidentale, di grande ed irripetibile stratega militare che ha fermato e...

Ngacmimet në Hollivud, Eliza Dushku: Jam abuzuar seksualisht që kur isha 12 vjeçe

Në një reagim të gatë në profilin e saj në Facebook, ajo rrëfen një ngjarjet e dhimbshme që ka lënë gjurmë të errëta në...

Do ketë dhunë në 27 janar? Flet Kryemadhi:

Kryetarja e LSI-se, duke ftuar shqiptaret ne protesten e 27 janarit, e teksa ka perseritur edhe sot akuza te forta ndaj Rames, ka theksuar...