Home 2018 January 29

Daily Archives: 29 January, 2018

Jo Top Kapi, por … Europë! Nga Kasem Seferi

Historia e Pallatit bizantin/osman Top Kapi (një histori misterioze) ku pasardhësit e pushtetit ekzekutojnë paraardhësit e pushtetit (dukuri ballkanike), më ka bërë ta shoh...

Vietnam… nga Wislawa Szymborska

Përktheu Elona Caslli Si të quajnë, Grua? Nuk e di. Kur ke lindur dhe nga je? Nuk e di. Pse e ke hapur këtë strofkë nën tokë? Nuk e di. Sa...

Opozita me Projekt Rezolute per voten anti amerikane ne OKB

Kerkese per Mocion me debat shoqeruar me Rezolute. REZOLUTA. Kuvendi i Republikës së Shqipërisë Duke synuar ruajtjen e paqes dhe stabilitetit ne Lindjen e Mesme dhe ne...

Gruaja kërcënon se do të hidhet nga pallati në Tiranë

Raportohet qe një grua po kërcënon momentalisht se do të hidhet nga një pallat në Tiranë. Sipas burimeve ne terren bëhet fjalë qr ngjarja...

Zyrtare/ Ben Blushi merr drejtimin e Top Channel

Nga sot politikani, gazetari dhe shkrimtari Ben Blushi do të drejtojë televizionin Top Channel. Lajmi është zyrtar nga kjo media e cila shkruan se...

“Desh u rrëzua qeveria”, Edi Rama tregon çfarë ndodhi para 1 viti…

Kryeministri Edi Rama duke folur për rëndësinë e reformës në drejtësi në një aktivitet me fondacionin e PS-së “Qemal Stafa” tha se një vit...