Home 2018 February

Monthly Archives: February 2018

Tangoja europiane e Shqipërisë. Nga Ilir Kalemaj

Bashkimi Europian ka një interes të vazhdueshëm ta përshpejtojë procesin e integrimit deri në momentin e anëtarësimeve të reja, e konfirmuar para disa kohësh...

Autoportret … nga Adam Zagajewski

Përktheu  Elona Caslli   Gjysma e ditës sime kalon mes kompjuterit lapsit dhe makinës së shkrimit. Me kalimin e kohës do të bëhet gjysma e shekullit. Banoj në...

Tragjike/ I riu shqiptar gjendet i vdekur në parkingun e spitalit

Një i ri shqiptar i ka dhënë fund jetës tragjikisht duke u varur në një pemë pranë një parkingu afër spitalit të Perrinos në...

Acari pushton vendin/ Ja çfarë parashikohet 4 ditët e ardhshme

Acar dhe borë kohë pas kohe deri të enjten, në fundjavë më butë dhe shi. 1.03 – Mot shumë i ftohtë, kryesisht me vranësira. Në...

Deputeti rrëfen historinë e dashurisë me gazetaren

Milaim Zeka është një deputet shumë aktiv në parlamentin e Kosovës, në logon e partisë “Nisma për Kosovën”, ndërsa bashkëshortja e tij Edlira Qefalija...

Vrasja e Ivanoviç, Serbia i kthen përgjigje Kosovës

Ministria e Drejtësisë e Kosovës ka marrë përgjigje në dy kërkesa nga pesë sa u janë dërguar autoriteteve serbe në lidhje me rastin e...

Basha ironizon deklaratat e Ramës dhe Xhafaj: Cilin nga klanet e drogës duhet të...

Deklarat e kryeministrit Rama dhe ato të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në lidhje me kapjen e 613 kg droge në një magazinë në...

“Marrëveshja s’është muhabet kafeje tek Kodra e Diellit”, Bushati thumbon Metën

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati nuk e ka kursyer ironine per Presidentin Meta sot ne Komision ku raportonte per marreveshjen me Greqine. “I shkreti, e...

614 kg kokainë në Maminas, reagon Vlahutin dhe Lu

Kapja e 613 kg kokainë jashtë Portit të Durrësit, ka ardhur edhe reagimi i parë nga ndërkombëtarët. Ambasada e Bashkimit Europian në Tiranë dhe Ambasada...

Kokaina, Arbër Çekaj pronari i bananeve bëri 97 importe nga Kolumbia

Arbër Çekaj është pronari i firmës “Arbri-Garden” ku u sekuestrua kokaina rekord ne magazinat e kesaj kompanie ne Maminas, duket se ka porositur edhe...