Home 2018 February 13

Daily Archives: 13 February, 2018

NJË VEND NË PARAJSË

Nga Paulo Coehlio, Përsiatje nga Vëllimi 3, shqipëroi Klodeta Dibra Vite më parë, në Nordeste të Brazilit jetonin një burrë dhe një grua shumë të varfër,...

Autoriteti i dosjeve/Anëtarë për KLP dhe KLGJ rezultojnë si bashkëpunëtorë të sigurimit

Kandidatët për anëtarë të KLGJ dhe KLP-së, dy prej institucioneve më të rëndësishme të drejtësisë pas reformimit të saj, rezultojnë të kenë dosje si...

Deputetja e PS reagon pas skandalit (video)

Pas skandalit në ceremoninë e përkujtimit të 75-vjetorit të aksionit të ushtrisë partizane në Fier, ku Antoneta Dhima shfaqej teksa vendoste buqeta me lule...

Priten përmbytje! Reshje shiu, bore e shtrëngata…

Sipas komunikimit me specialistet e Emergjencave Civile ne qarqe, situata deri ne oren 19:30 paraqitet si me poshte: Sot, nga ora 09:00-18:30, mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me...

NË PRISHTINË FLAMURI I SHQIPNISË, NË PRIZREN AI I TURQISË

Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës në mbarë qytetin e Prizrenit, krahas flamurit të Kosovës është vendosur edhe ai i shtetit turk....

Ermal Mamaqi i bën surprizë, Bes Kallaku i cili reagon…

Aktori i humorit Besart Kallaku ndodhet me pushime në Santorini të Greqisë, së bashku me bashkëshorten e tij Xhensila Myrtezaj. Që të dy kanë publikuar...

Zëri yt nuk mbërrin atje… Nga Irma Kurti

S’e di nëse do t’i kthehesh kësaj historie ashtu si një libri kur sërish e shfletojmë, nëse padashur do të të shpojnë gjembat, teksa lulet dhe pranverën...

Izet Haxhia flet për dashurinë e jetës!

Pak ditë pasi i është njoftuar vendimi i Gjykatës së Lartë turke për ekstradimin në Shqipëri Izet Haxhia tregon nje nje interviste ne DITA...

La tua voce non mi raggiunge… Di Irma Kurti

Non so se un giorno tornerai a questa storia come facciamo con un libro che ci colpisce e mentre cercherai lì la primavera e i fiori, ti...

Kush është shqiptari i katërt, që mund të ngjiten në skenën e Eurovisionit!

I pari shqiptar që mori dritën jeshile drejt “Eurovisionit”  ishte Eugent Bushpepa nga Festivali i RTSH, i cili do të përfaqësojë Shqipërinë në garën...