Home 2018 March 2

Daily Archives: 2 March, 2018

Le architetture razionaliste italiane in Albania tradite dagli stessi italiani

Di Carlo Alberto Rossi Quando Edi Rama e’ arrivato al governo, la prima cosa che ha fatto e’ stata quella di restaurare l’imponente edificio del...

Rita Ora shkëlqeu në “Global Awards”, por fansat zbuluan se diçka…

Fansat dalluan se 27-vjeçarja Rita Ora dhe 24-vjeçari Liam Payne po mbanin një distancë, ndërsa performuan të enjten në ceremoninë e ndarjes së çmimeve...

XIBRAKA2/Paralajmërimi i frikshëm i gazetarit:

Gazetari Flamur Vezaj, ka bere nje deklarate te forte ne rrjetet sociale, teksa komenton kapjen e sasise rekord te kokaines ne Maminas, magazinen ku...

Detajet/ Sinjali për kontejnerin me 613 kg kokainë erdhi nga Italia

Autoritetet doganore shqiptare janë njoftuar nga pala italiane për ngarkesën prej 613 kilogramë kokainë. Ky version doli gjatë masës së sigurisë me dyer të...

Pastruesi i propozon për të dalë vajzës seksi por ajo e refuzon! Shikoni reagimin...

Kjo nuk ishte aspak një ditë e mirë për vajzën në video. Ajo ishte duke pritur autobuzin, teksa i afrohet një pastrues i plehrave...

Çfarë po ndodh në kufi? Ushtria greke e alarmuar: Turqit kanë kapur dy ushtarët...

Pas incidentit në detin Egje kur një anije turke përplasi atë të Greqisë, me sa duket “paqja” mes të dyjave është e largët. Tensionet...

Kërcënimet Ruse, vjen përgjigjja e NATO-s

Paralajmërimet e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, për aleatët e NATO-s janë “të papranueshme” dhe nuk iu ndihmojnë përpjekjeve për të ulur tensionet, tha...

Netët me shi… nga Neil Richard Gaiman

Përktheu Elona Caslli Më pëlqente të flija me dritaren hapur. Netët me shi, ishin gjëja më e bukur. E hapja dritaren dhe mbështesja kokën mbi jastëk. Mbyllja sytë...

“Ekonomia është rritur”, Tabaku i përgjigjet ministrit Ahmetaj: E financon droga e krimi

Deputetja e PD, Jorida Tabaku reagon pas deklaratave të ministrit të Financave Arben Ahmetaj, i cili tha sot se sektori i ndërtimit ka shënuar...

Kokaina/ Gjykata burg për të arrestuarit, avokatët: S’ka prova

Gjykata për Krimet e Rënda la në arrest me burg dy punëtorët e arrestuar për sasinë e madhe të kokainës që u kap në...