Home 2018 March 8

Daily Archives: 8 March, 2018

Noi Siamo Più Europa con Emma Bonino

Quando abbiamo scelto di chiamarci +EUROPA abbiamo deciso di sfidare la corrente, i pregiudizi, le notizie false e la disillusione che in Italia si...

Njëri kërkoi shkarkimin e Bashës, tjetri mbështeti Patozin/ Kush janë anëtarët që Basha i...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi kryesinë e PD ditën e sotme në selinë blu, ku propozoi ngritjen e një grupi pune. Ajo që...

Kryesia e PD përcakton datat me kundërshtime: Ja kur mblidhet Kuvendi Kombëtar

Partia Demokratike pas mbledhjes së kryesisë në selinë blu ka vendosur datat 28 dhe 29 prill për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të saj. Gjithashtu u...

Sospetti fondi russi a opposizione? Per maggioranza “ci troviamo di fronte ad un reato”....

I fondi del Partito democratico albanese (Pd), guidata da Lulzim Basha, passati attraverso società fantasma per fare lobbying negli Stati Uniti, "rappresentano un reato...

Debati i plotë Basha-Imami, ish-ministri refuzon propozimin e kryetarit

Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur të enjten pasdite, ku pritet të vendoset data e zhvillimit të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të kësaj partie. Kryetari...

Mustafaj: Basha i paaftë për të bërë analizë në PD, Patozin e provokoi

Analisti dhe ish-ministri i PD, Besnik Mustafaj ka komentuar mbledhjen e Kryesisë së PD si dhe situatën në selinë blu. Mustafaj tha se mbështet...

Gruaja rrëfen historinë e saj tronditëse: Si u bëra 272 kg!

Një grua obeze, e cila peshon plot 272 kg, ka treguar se si ka arritur në pikën që stomaku i varet deri në tokë. 45-vjeçarja...

Propozimi për martesë në koncertin e Alban Skënderajt, kush është çifti?

Duket si ëndërr… Ose, më mirë, është ëndërr. Ke pronotuar një biletë për në koncertin e këngëtarit tënd të preferuar, shkon, ulesh në vendin...

Imami nuk pranon propozimin e Bashës për tu bërë pjesë e grupit të punës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Imami, të enjten, në mbledhjen e Kryesisë ka kundërshtuar propozimin e kryetarit Lulzim Basha, për të qenë pjesë e...

Kujtohu gjithmonë … Nga Nënë Tereza

Përktheu Elona Caslli Kujtohu gjithmonë se lëkura rrudhoset, flokët zbardhen dhe ditët shndërrohen në vite. Megjithatë, e rëndësishme është që ti të mos ndryshosh. Forca dhe besimi yt nuk kanë...