Home 2018 March 11

Daily Archives: 11 March, 2018

Shumë të paaftë që duan të bëhen të njohur dhe që ia dalin mbanë…...

Përktheu Elona Caslli Dua dhe mundem; diviza e këtij shekulli. Shumë njerëz që “ duan” ; shumë njerëz të mbushur vetëm me vullnet ( jo...

Në shtëpinë e tim Ati. Nga Rudina Hajdari

E kam vizituar shtëpinë dhe qytetin shpesh herë. Edhe sot jam këtu në vendin dhe në ditën ku ai ka lindur, në Tropojë më...

Plani amerikan që nxit Serbinë të njohë pavarësinë e Kosovës

Uashingtoni ka gati një plan prej 4 pikash, që nxit njohjen përfundimtare të pavarësisë së Kosovës. Mediat serbe shkruajnë se plani i është dërguar...

Lulzim Basha të tregojë, a i ka paguar kompania “Biniatta Trade LP” 500 mijë...

Deklarata për media e Deputetit të Partisë Socialiste, Ervin Bushati: Faktet janë shumë të qarta dhe ligjërisht të pajustifikueshme as nga vetë Lulzim Basha, i...

Zbulohet e dashura gjermane e kryeministrit Rama

Artur Zheji ka zbuluar një sekret për të shkuarën e kryeministrit Edi rama. I ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”, Zheji foli për marrëdhënien...

Dokumente arkivore/ 70 vjet nga pushkatimi i Abatit të fundit të Mirditës, Mons.Frano Gjinit

Nga Leonora Laçi/ Shkodër 11 marsi i 1948 nuk ishte një ditë e zakonshme për Shkodren por dhe mbarë shqiptarët, kjo është një nga ato...

Ky është “përbindëshi” i ri i Putinit, qe do jetë gati në maj

Është parashikuar për në muajin maj debutimi i makinës së re presidenciale të Vladimir Putinit. Automjeti është i gatshëm të hyjë në garazhin e Kremlinit...

E rende per Rusine/Ja shkaku përse katër Kombëtare mund të tërhiqen nga Botërori

A mund të kemi një skenar të tillë?! Pse, jo. Helmimi i një ish-spiuni rus i njohur si Sergei Skripal dhe vajzës së tij...

Rovena Stefës nuk i del inati me Elhaida Danin

Vitin që lamë pas, Rovena Stefa nuk ia doli të ishte pjesw e finales në festivalin “Kënga Magjike”, kjo për shkak të votimit të...

Historia tragjike: “Frigoriferin e kam bosh, gjakun e trupit po e jap për të...

Mes vuajtjes dhe pamundësisë për bukën e gojës. Keshtu i ka gjetur kryetari i PD Lulzim Basha disa familje në Lezhë që janë përjashtuar...